Барселона отново е едноличен лидер в Ла Лига. "Блаугранас" дръпнаха с три точки на конкурентите си Севиля и Атлетико (Мадрид), след като тази вечер постигнаха изразителна победа в каталунското дерби срещу Еспаньол - 4:0.

Атлетико (Мадрид) победи Алавес с 3:0

Атлетико наказа тежко пореден гост на "Уанда Метрополитано"

Селекцията на Чоло Симеоне победи Алавес с 3:0

Селекцията на Ернесто Валверде не остави никакъв шанс на градския си съперник, отбелязвайки му три попадения още до почивката. Силен мач за Барса изигра Лионел Меси, който впечатли с два красиви гола от преки свободни удари.

Снимка 394213

Източник: EPA/БГНЕС

Барселона контролираше събитията през първата част, когато през дълги периоди владееше топката. Интересните атаки за селекцията на Валверде обаче ставаха тогава, когато съперникът им грешеше в опит да сътвори интересно положение пред Тер Стеген.

В 17-ата минута Лионел Меси получи правото да изпълнява пряк свободен удар. "Ла Пулга" насочи топката толкова акуратно, че дори и разбралият неговия замисъл - Диего Лопес, просто нямаше как да промени злощастната участ за "папагалчетата".

Лео беше в епицентъра на събитията и в 26-ата минута. Аржентинецът дълго време водеше битка с няколко защитника на Еспаньол, но в крайна сметка съумя да пусне към непокрития Дембеле. Французинът пък демонстрира голяма класа и технично в далечния ъгъл реализира за 0:2.

Снимка 394211

Барса продължи да се забавлява и в 37-ата минута Луис Суарес удари дясната греда. Разочарованието за уругваеца обаче се изпари малко по-късно, когато нападателят впечатли с майсторско попадение от почти нулев ъгъл.

Събитията на "Корнея Ел Прат" не се промениха и след паузата. Публиката на Еспаньол започна да си тръгва в 65-ата минута, след като стана свидетел на втори брилянт от фаул, дело на Лионел Меси.

Още един неприятен момент сполетя Еспаньол 10 минути по-късно. Оскар Дуарте вкара почетен гол за 1:4, но след преглед със системата ВАР, се оказа, че той е бил в засада и така преднината на Барса си остана от четири попадения.

Снимка 394210

До края двата тима просто доиграваха двубоя и така Барса се поздрави със своята девета шампионатна победа

В следващия кръг на Барселона предстои гостуване на Леванте. Еспаньол пък приема на свой терен Бетис.

Валенсия и Севиля завършиха наравно 1:1