Отборът на Атлетико (Мадрид) се изравни по точки с лидера в Примера Дивисион - Барселона. Това стана факт, след като "рохибланкос" спечелиха важното си домакинство на приятната изненада Алавес с 3:0.

По този начин момчетата на Чоло Симеоне отново доказаха, че за разлика от гостуванията си, на "Уанда Метрополитано" са повече от безпощадни.

Снимка 394125

Източник: EPA/БГНЕС

Столичани имаха преднина от един гол още до почивката, когато набеденият за трансферно разочарования - Никола Калинич съумя да открие резултата. В 25-ата минута, макар и с бедрото си, той успя да насочи центриране на Ариас в мрежата на Пачеко.

В 49-ата минута Атлети можеше да се поздрави и с втори гол, но Хосе Хименес удари гредата след удар с глава.

Успокоение сред "червено-белите" фенове обаче имаше чак в 82-ата минута, когато Антоан Гризман удвои преднината на домакините. Френската звезда беше изведен сам срещу вратаря, като топката мина под плонжа на Пачеко и се отби в страничния стълб. Гризи бе достатъчно съобразителен и дотича, за да направи успешна добавка за 2:0.

Снимка 394124

Привилегията да се разпише за крайното 3:0 пък имаше Родриго в 87-ата минута. Това се случи след кратко меле пред голлинията на Алавес.

Китайци дават 70 млн. евро за Диего Коща

Тяндзин Теда преговаря лично с агента му Жорже Мендеш

В следващия кръг гостите домакинстват на Атлетик (Билбао), докато Атлетико (Мадрид) гостува на Валядолид.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - АЛАВЕС 3:0

1:0 Калинич (25"), 2:0 Гризман (82"), 3:0 Родриго (87")

СТАДИОН: "Уанда Метрополитано"

СЪДИЯ: А. Ернандес

АТЛЕТИКО: Облак, Саул, Лукас, Савич, Ариас, Лемар, Томас, Родриго, Кореа, Гризман, Калинич

АЛАВЕС: Пачеко, Агирегарибия, Лагуардия, Наваро, Дуарте, Пиня, Уакасо, Гарсия, Ибай Гомес, Кайери, Джони