Барселона постигна резонна победа с 2:0 над гостуващия Рекреативо (Уелва) в първи мач от 30-ия кръг на испанската Примера дивисион. Андрес Иниеста откри за каталунците само след няколко секунди игра.

Анри проби отляво и центрира ниско в наказателното поле. Там с топката се размина излезлият като титуляр Боян Къркич, но тя попадна у Иниеста, който я насочи в мрежата отблизо.

Вторият гол падна в 67-ата минута. Иниеста напредна сам, влезе в наказателното поле и опита подаване, но защитникът на Рекретиво Морис изпревари нападателите на Барса и засече топката в собствената си врата.

Интересните моменти в мача не свършиха дотук. В 79-ата минута защитникът на Рекретиво Касадо игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа за каталунците. Зад топката застана Лионел Меси, но неговият удар бе спасен от вратаря Аслер Риесго.

В ответната атака гостите от Уелва вкараха гол, който бе отменен заради засада на  Ерсен Мартин. Така Барселона вече има 75 точки, с 9 повече от втория Реал. Мадридчани обаче играят в неделя.