Лас Палмас очаквано загуби от Барселона в мача между двата състава от 37-мия кръг на испанското футболно първенство.

Срещата на "Естадио Гран Канария" завърши при резултат 1:4.

Точни за победителите бяха Луис Суарес и Неймар, вкарал хеттрик в мача.

В 25-ата отбраната на "жълтите" не беше подготвена за страхотен извеждащ пас на Андрес Иниеста. Луис Суарес се устреми фронтално срещу вратаря Хави Варас и отклони надясно към Неймар, който реализира без напрежение.

Стотина секунди по-късно гостите от "Камп Ноу" вкараха и втори гол. Суарес отново хищнически се отскубна от защитата и засадата, овладя пас от Алба и сам срещу вратаря технично насочи по диагонала - 0:2.

Педро Бигас върна един гол за домакините в 63-ата минута, но само две по-късно преднината на гостите беше възстановена, с попадение на Неймар. Отново той, още 4 минути след това - в 71-ата оформи оказалото се и крайно 1:4.

Каталунците са на върха в класирането с равен брой точки с Реал (Мадрид), но и мач повече от големия си съперник.

"Кралете" са големият фаворит за титлата, която би била първа за тима от 2012 година.

Хесе Родригес: Искам Реал (Мадрид) да стане шампион с мой гол във вратата на Барселона

Хесе: Искам Реал да стане шампион с мой гол във вратата на Барса

Каталунците гостуват на Лас Палмас в неделя

Барселона спечели последните си 6 поредни мача в първенството, включително успехът с 3:2 като гост на Реал. В този период каталунците вкараха 20 гола.

Барселона надви Реал (Мадрид) с 3:2 в едно епично Ел Класико

Каталунска революция в сърцето на вражеското кралство! Паметно Ел Класико завърза битката за титлата в Испания