Барселона победи като гост Реал Бетис с 3:2. Каталунците изоставаха на два пъти през първото полувреме, но успяха да направят обрата пълен с гол на Лангле в 72-ата минута. И трите попадения за Барса станаха след асистенции на Меси.

Реал (Мадрид) победи с 4:1 като гост Осасуна

Реал дръпна на Барса с 6 точки, разби Осасуна като гост

Иско, Рамос, Васкес и Йович се разписаха за Реал

Кике Сетиен остави на пейката 17-годишния Ансу Фати. Антоан Гризман се завърна в стартовия състав. Лионел Меси получи роля като втори нападател при схема 4-4-2 с Артуро Видал на върха на ромба в средата на терена. Борха Иглесиас поведе нападението на "зелено-белите" в схема 4-2-3-1.

В третата минута съдията подмина явно нарушение срещу Лео Меси и ядоса аржентинеца. Минута по-късно Клеман Лангле блокира топката с ръка след изстрел на Набил Фекир. Първоначално съдията Санчес Мартинес подмина ситуацията, но след консултация с ВАР реферът посочи бялата точка. Серхио Каналес иткри резултата след добро изпълнение в шестата минута.

Гостите върнаха попадението с първата си добра акция. Лео Меси подаде на Френки де Йонг. Нидерландецът се промъкна зад защитата, овладя на гърди и реализира с крак от въздуха за 1:1.

Снимка 465884

Източник: EPA/БГНЕС

В 23-тата изтеглилият се отдясно Гризман превъзходно намери Меси в наказателното поле. Аржентинецът имаше време да овладее топката, след което се опита да я насочи покрай вратаря Жоел Роблес, но стражът успя да парира с дясната си ръка. В 26-ата Артуро Видал не пое добре топката в центъра и даде тон на светкавична възможност за контра на домакините. Набил Фекир напредна отляво, Самюел Юмтити действа прекалено защитно и Фекир изпрати страховита топка по диагонала. Марк-Андре тер Стеген не съумя да реагира адекватно и Бетис поведе с 2:1.

В добавеното време на първата част Серхио Бускетс успя да изравни след спорна ситуация. Меси центрира в наказателното поле, останаха големи съмнения за нарушение в атака на Лангле, а Бускетс успя да овладее с крак и да реализира от шест метра за 2:2. Въпреки очакванията, че съдията ще прегледа детайлно ситуацията той побърза да даде край на първото полувреме.

Второто полувреме започна с хубава атака на каталунците. В 47-ата минута Артуро Видал се включи в наказателното поле и подаде назад към Лео Меси. Аржентинецът шутира от 18 метра, а вратарят Роблес успя да избие в корнер. В 57-ата минута Кике Сетиен направи двойна смяна, пускайки Жорди Алба и Артур за сметка на Жуниор Фирпо и Артуро Видал. В 62-рата Сержи Роберто хитро прескочи топката, тя стигна до Меси и се създаде голова ситуация. Аржентинецът финтира бранител и стреля с по-неудобния си десен крак. Ударът към близкия ъгъл беше отразен майсторски от вратаря.

Снимка 465885

В 67-ата Меси и Алба направиха двойно подаване, след което аржентинецът много технично завъртя топката към далечния ъгъл в опит да прехвърли вратаря. Стражът на Бетис беше преодолян, но насочването не беше докрай прецизно, като  кълбото премина покрай гредата.

В 72-ата минута "лос кулес" направиха пълен обрат след статично положение. Меси центрира, Лангле надскочи своя съперник и реализира с глава. Френският защитник успя да се разпише и заради подхлъзването на вратаря. В 76-ата съдията даде втори жълт картон на Набил Фекир. Френското острие се изнерви заради спорен жълт картон, реагира бурно и си заслужи изгонването. В 79-ата и Клеман Лангле пое към съблекалните след втори жълт картон. Бранителят ненужно изрита Хоакин Санчес и отиде да се къпе по-рано.