Барселона се класира на финала за Купата на краля. Каталунците и Атлетико (Мадрид) направиха драматично 1:1 на "Камп Ноу".

В първия мач тимът на Луис Енрике се наложи с 2:1 и така с общ резултат 3:2, си спечели право да спори за трофея.

Атлетико доминираше в срещата и беше по-дейният отбор на терена. Домакините обаче първи поведоха в резултата, а десет минути преди края, мадридчани получиха дузпа, пропусната от Гамейро. Французинът се реваншира минути по-късно, изравнявайки резултата и оставяйки драмата до края да бъде пълна.

Снимка 277504

Мачът бе изключително нервен, а доказателство за това са трите червени картона. Към съблекалните принудително се отправиха - Роберто, Караско и Луис Суарес.

Срещата започна със сериозен натиск за гостите. "Дюшекчиите" пресираха каталунците и създадоха опасни положения. В 6-ата минута, Караско финтира съперник в наказателното поле и стреля много опасно, но право в Силесен, който спаси с тяло.

НА ЖИВО: Барселона - Атлетико (Мадрид)

Каталунците вече докоснаха финала

След двадесетата минута на мача, каталунците вдигнаха оборотите. В самия край на полувремето, Лионел Меси бе изпуснат и напредна, стреля от дъгата пред наказателното поле, Моя изби, но право в краката на Луис Суарес, който не се поколеба и с хищническия си инстинкт разстреля вратата на Атлетико за 1:0.

Снимка 277502

Десетина минути след началото на втората част, Сержи Роберто получи втори жълт картон, малко преди да бъде сменен и така остави Барселона с 10 души.

Три минути по-късно, Антоан Гризман вкара топката в мрежата, но съдията отсъди засада. От повторенията обаче стана ясно, че такава изобщо не съществува и попадението бе съвсем редовно.

В 69-ата минута, Караско получи втори жълт картон и така Атлетико също остана с намален състав. В 77-ата минута, Лионел Меси стреля от фаул от много сериозна дистанция. Моя не успя да реагира добре, но гредата го спаси от нов гол в мрежата му.

Барселона с много ценна победа над Атлетико (Мадрид) за Купата на краля

Каталунците се наложиха с 2:1

Две минути по-късно, Атлетико получи право да изпълни дузпа заради нарушение на Пике срещу Гамейро. Самият французин застана зад бялата точка, но стреля твърде неточно.

Само три минути по-късно Гамейро се реваншира, изравнявайки резултата след пас на Антоан Гризман.

Пет минути преди края на редовното време, Луис Суарес вкара, но попадението не бе зачетено заради засада. Минута по-късно уругваецът беше изгонен с директен червен картон след като удари с ръка Коке при въздушен сблъсък.

Така Барселона ще спори за трофея срещу победителя от двойката Селта - Алавес.