Барселона победи Атлетико (Мадрид) в първия полуфинал за Купата на краля. Каталунците се наложиха с 2:1 на "Висенте Калдерон" и по този начин се превръщат във фаворити за класиране на финала.

Точни за Барселона бяха Луис Суарес и Лионел Меси, а попадението за Атлетико стана дело на Антоан Гризман.

Тимът на Луис Енрике владееше изцяло играта през първата част, но през втората Атлетико се събуди и упорито търсеше попадения.

НА ЖИВО: Атлетико (Мадрид) - Барселона 1:2

"Дюшекчии" и каталунците се изправят в полуфинала за Купата на краля

Срещата започна с натиск на Барселона. Още в 7-ата минута, каталунците водеха. Защитата на Атлетико допусна груба грешка, изпускайки Луис Суарес. Уругваецът проби и премина трима защитника и после като на парад, останал очи в очи с Моя, го разстреля за 0:1.

Снимка 276574

В 24-ата минута Мигел Анхел Моя направи брилянтно спасяване. Неймар се промъкна с лекота през защитата и отправи изстрел от границата на наказателното поле. Опитът му летеше към средата на мрежата, но беше отразен от стража.

Три минути след първия половин час игра, Барса вече водеше с 2:0. Лионел Меси, който беше доста статичен до момента в мача, получи много добро подаване от Ракитич и от границита на наказателното поле вкара красив гол.

Снимка 276575

През втората част Атлетико се опълчи на каталунците, които в началнити минути на полувремето изглежда смятаха, че са предрешили двубоя. В 59-ата минута Атлетико намали. Годин засече с глава центрирана топка и насочи към Гризман, който надскочи купа от играчи на Барселона и вкара за 1:2.

В 76-ата минута, Лионел Меси изпълни фаул като завъртя майсторски топката, тя премина над стената от играчи, а Моя отклони в гредата.

Седем минути преди края на редовното време, Хавиер Масчерано остави Фернандо Торес да стреля сам срещу Силесен, но нападателят не беше точен,пропускайки много добър шанс за изравняване. До края домакините застрашаваха вратата на каталунците, но така и не успяха да вкарат за 2:2.