Луис Суарес удари Коке с ръка и получава директен червен картон.

85′

Попадение на Суарес не бе зачетено заради явна засада.

83′

ГОЛ ЗА АТЛЕТИКО! Гризман пусна много добре към Гамейро, който се реваншира и вкара за 1:1!

80′

Гамейро! Твърде, твърде неточно изпълнение, с което топката прелетя високо над вратата.

79′

Дузпа за Атлетико! Пике фаулира Гамейро.

77′

Лионел Меси стреля от фаул от много сериозна дистанция. Моя не успя да реагира много добре, но гредата го спаси от нов гол в мрежата му!

75′

Анхел Кореа пое подаване на ръба на пеналтерията и стреля по земя, но Яспер Силесен спаси.

75′

72′

Ракитич е заменен от Иниеста.

70′

Арда Туран е заменен от Бускетс.

69′

Караско получава втори жълт картон и така Атлетико също остава с намален състав.

68′

Иван Ракитич получава жълт картон.

65′
Снимка 277504

62′

Масчерано замени Денис Суарес.

59′

Антоан Гризман вкара топката в мрежата, но съдията отсъди засада. От повторенията обаче стана ясно, че такава изобщо не съществува и попадението е съвсем редовно!

56′

Сержи Роберто получи втори жълт картон, малко преди да бъде сменен и така остави Барселона с 10 души.

53′

Иван Ракитич отправи опасен пас по земя в наказателното поле, но защитата успя да го пресече.

49′

Контузеният Годин напуска за сметка на Лукас.

48′

Кореа заменя Гайтан.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ! БАРСЕЛОНА ВОДИ С 1:0!

43′

БАРСЕЛОНА ПОВЕЖДА! Лионел Меси бе изпуснат и напредна, стреля от дъгата пред наказателното поле, Моя изби, но право в краката на Луис Суарес, който не се поколеба и с хищническия си инстинкт разстреля вратата на Атлетико за 1:0!

40′

Луис Суарес изпрати дълбоко подаване в наказателното поле, но Мигел Анхел Моя беше най-бърз и пресече топката.

37′

Караско получи жълт картон.

32′
Снимка 277501

28′

Mеси отправи удар, въпреки че беше притесняван от няколко бранители, но Моя не срещне затруднения и улови.

22′

Коке завъртя опасно центриране от ъглов удар, но никой от съотборниците му не успя да надскочи защитата на Барса.

17′

Диего Годин надскочи защитата, за да поеме топката от ъглов удар и да я насочи към средата на вратата. Далечният му удар с глава не беше достатъчно силен и вратарят спаси с лекота.

15′

Силесен! Коке пробва рефлексите на вратаря, който без колебание изби вторият точен удар към вратата му.

13′

"Дюшекчиите" пресират сериозно каталунците.

10′

Атлетико атакува! Гризман стигна до прецизно прехвърлящо подаване, но не успя да преодолее вратаря. В крайна сметка е отсъдена и засада при атаката.

6′

Първа възможност за гол! Караско финтира съперник в наказателното поле и стреля много опасно, но право в Силесен, който спаси с тяло.

4′

Андре Гомеш препъна съперник. Свободен удар близо в полза на Атлетико, след който обаче не последва нищо опасно.

1′

28. Масип 12. Морейра

Барселона посреща Атлетико Мадрид в реванша от полуфиналите за Купата на краля. Срещата на "Камп Ноу" започва в 22:00 часа. Първата среща на "Висенте Калдерон" завърши с победа за каталунците с 2:1.

Тимът на домакините е амбициран до край да се класира на финала за Купата. В миналия кръг от Ла Лига, Луис Енрике запази цели шестима от титулярите си и въпреки това разби Атлетик Билбао.

Барселона с много ценна победа над Атлетико (Мадрид) за Купата на краля

Каталунците се наложиха с 2:1

В днешния мач, Барса ще бъде без наказания  Неймар. Жерард Пике ще бъде на линия, докато с контузии все още са Серхио Бускетс и Андрес Иниеста.

"Атлетико ще иска да ни победи и да вкара поне два гола, което ще означава, че в играта им ще има риск. Ние се нуждаем от публиката, чиято подкрепа ще бъде много важна", заяви Луис Енрике преди мача.

Атлетико ще трябва да се справя на "Камп Ноу" без наказания си капитан Габи. Ганайският национал Томас ще трябва да запълни липсата му в средата на терена.

"Истината е, че срещаме много силен отбор, особено когато играе у дома. Ние обаче сме готови, ще пресираме високо и ще се готвим да ги ударим на контраатаки",  заяви Диего Симеоне преди мача.