Барселона спечели домакинството си на Реал Сосиедад, в двубой от 32-ия кръг на испанската Ла Лига.

Срещата на "Камп Ноу" завърши при драматичното 3:2, като всички 5 попадения бяха реализирани през първите 45 минути.

Нищо не предвещаваше подобно развитие на първата част, като само в рамките на 20 минути - между 16-ата и 36-ата, Лионел Меси вкара два бързи откриващи гола, с които даде солиден аванс на състава си.

Снимка 288778

Лео напомни за добре познатата си феноменална форма, като на моменти изглеждаше така, сякаш се бе върнал 10-ина години назад в кариерата си, що се касае до кондицията и издръжливостта му.

Въпреки това 3 минути преди почивката Иниго Мартинес върна едно попадение, разписвайки се за 2:1.

Снимка 288776

Минута и половина след това Пако вкара за 3:1, а в продължението на първата част Шаби Прието отново намали, този път на 3:2.

Каквито и опити за преодоляване на каталунската защита да правеха гостите през вторите 45 минути, плановете им изглеждаха обречени на неуспех.

В същото време на няколко пъти Барса бе близо до решителен гол в мача, но липсата на късмет съпровождаше тима до края на срещата.

Снимка 288775

Така или иначе нова промяна в резултата не беше регистрирана и така Барселона постигна това, за което излезе на терена тази вечер - успех, с който да намали предимството на Реал (Мадрид) в класирането отново на само 3 точки. "Кралете" обаче са и с мач по-малко от своите опоненти.

Сосиедад остава на седмата позиция в таблицата.

Снимка 288779

Барса се намираше в тежко психологическо положение, губейки от Малага за първенство и от Ювентус в Шампионската лига, без да успее да отбележи нито един гол и срещата с баските дойде точно навреме - преди реванша със Старата госпожа и решителния сблъсък за титлата с Реал (Мадрид) в Ел Класико на чужд терен.

Балансът на каталунците срещу днешния им противник у дома остава все така добър през последните сезони.

Легендарният Шави Ернандес: Проблемът на Барселона е, че го няма Дани Алвеш

"Той е най-добрият десен бек в света, липсва много", смята футболистът

"Блаугранас" нямат победа в Сан Себастиан от 2011 година насам, но на стадион "Камп Ноу" ситуацията е коренно различна. Тук домакините спечелиха последните 19 срещи, а за последно Реал е взел точка през 1995 година, когато треньорът му Еузебио Сакристан още беше футболист на Барса.

Последната победа на Сосиедад на този стадион пък дойде през далечната 1991 година, когато воденият от покойния Йохан Кройф Дрийм тим вече бе станал шампион на теория.

Луис Енрике: Обрат срещу Ювентус изглежда по-лесен от този над ПСЖ

"Нямам съмнения във възможностите на отбора", заяви специалистът

Шампионите се намират в сложна ситуация, но пък са в серия от девет поредни домакински победи за първенство, като за последно загубиха точки тук в началото на декември, при равенството 1:1 с Реал (Мадрид).

Снимка 288774

Двата отбора играха на четвъртфиналите за Купата на Испания в началото на годината и момчетата на Луис Енрике постигнаха две победи с 1:0 и 5:2.