Отборите на Барселона и Реал (Мадрид) завършиха 1:1 в първи полуфинален двубой от турнира за Купата на Краля. Грандовете си размениха по едно полувреме на "Камп Ноу", като по този начин оставиха развръзката за реванша в испанската столица на 27 февруари.

Първата част беше за селекцията на Сантиаго Солари. Неговите момчета го зарадваха с ранен гол още в 5-ата минута, когато Лукас Васкес се разписа след отлична асистенция на Карим Бензема. Барса намери себе си след паузата и възстанови паритета чрез Малком в 57-ата. Каталунците обаче не стигнаха до пълния обрат, въпреки че на терена се появи и излекувалият се от контузия Лионел Меси.

Барселона - Реал (Мадрид) 1:1 (Развой на срещата по минути)

Реваншът в испанската столица е на 27 февруари

Нужно е да отбележим, че още през първата част гредата за "блаугранас" удари Иван Ракитич, докато страхотен изстрел на Луис Суарес беше избит с вещина от Кейлор Навас. Добър шанс за Реал пък пропиля Гарет Бей във финалните акорди на големия сблъсък.

Снимка 405086

Ел Класико стартира обещаващо! Още в 3-ата минута гостите от Реал, които имаха и по-голям контрол над топката до този момент, организираха атака по крилото чрез Винисиус. След няколко мига коженото кълбо стигна до младока Маркос Йоренте, който с тежък шут подгря ръкавиците на Тер Стеген.

Отбраната на Барса сякаш не прие сериозно гореспоменатото положение и само 120 секунди по-късно топката вече беше в мрежата на "блаугранас". Винисиус отново демонстрира отлична техника по крилото, след което центрира към далечната греда за Карим Бензема. Френският стрелец свали майсторски топката за Лукас Васкес, който избяга от персоналния си пазач Ленгле и отблизо наказа съперниковия страж за 0:1.

Снимка 405076

"Кралете" на Солари имаха повече от добра възможност да поведат с 0:2 в 12-ата минута. "Лос меренгес" удариха своя опонент на контраатака, при която в ситуация трима на двама останаха Винисиус, Бензема и Тони Кроос. Бразилецът, който беше с топка в крака, обаче направи възможно най-голямата глупост и вместо да подаде на някой от колегите си, шутира без подготовка и коженото кълбо попадна в съперников шпагат. Логично след случилото се, младият футболист с №28 беше остро критикуван от своите съотборници.

Солари е доволен от равенството, похвали целия си отбор

"Видяхме красив мач, който отговаря за стандартите на Ел Класико"

Спорна ситуация беляза Ел Класико в 19-ата минута. Луис Суарес изведе сам срещу вратаря Малком, но бразилецът, въпреки вдигнатия флаг за засада, не успя да преодолее Кейлор Навас. При повторенията обаче отчетливо се видя, че бившият играч на Бордо е на една линия със сънародника си Марсело.

Снимка 405089

Източник: EPA/БГНЕС

Постепенно Барса напипа верния ритъм на своето представяне и в рамките на 60 секунди създаде две интересни положения. При първото от тях Артур пробва много технично да изведе Жорди Алба зад дефанса на Реал, ала Кейлор Навас следеше ситуацията и пресече навреме. Миг по-късно Жерар Пике скочи най-високо при центриране от фаул, но ударът му с глава първо рикошира в играч на гостите, а след това мина над горната греда на столичани.

Снимка 405094

Каталунците пропиляха най-чистото си положение за гол в 31-ата минута. Малком центрира перфектно от фаул, след което Иван Ракитич успя да играе с глава и да насочи към вратата на Реал. За негово нещастие, той само видя как ударът му се отбива в горната греда на "белия балет". Динамиката веднага се пренесе пред вратата на Барса, където след светкавична контраатака, Винисиус отново беше в епицентъра на събитията. Младежкият национал на Бразилия обаче разочарова, като опитът му за прострелен пас към Бензема се оказа прекалено силен.

Валвереде: Авансът на Реал е прекалено малък, че да ги фаворизираме за реванша

"Разбира се, че е много трудно да се играе без Меси"

Кейлор Навас запази суха своята мрежа и в 35-ата минута, когато макар и с малко късмет, Луис Суарес получи подаване на границата на наказателното поле и моментално стреля към долния десен ъгъл. Националът на Коста Рика все пак се протегна максимално и отрази майсторски.

Снимка 405088

Втората част стартира с доста амбиция от страна на домакините. Целта им за ранен гол можеше да бъде изпълнена от Филипе Коутиньо, който шутира от дъгата, но не можа да намери горния десен ъгъл на Навас.

Логичното на терена все пак се случи в 58-ата минута, когато паритетът беше възстановен. Жорди Алба получи извеждащ пас зад съперниковата защита, но беше блокиран от Кейлор Навас още преди да отправи изстрел. Все пак такъв съумя да осъществи намиращият се наблизо Коутиньо, който бе разочарован от гредата и застаналия от вътрешната ѝ страна Серхио Рамос. Но и тук карамболът продължи. Немиратото кожено кълбо този път попадна в краката на Малком, който се възползва максимално от временната дезорганизация в отбраната на Реал и с качествен изстрел направи 1:1.

Снимка 405098

С появата си на терена Лионел Меси осезаемо освежи играта на Барселона. Атаките на "блаугранас" ставаха все по-опасни, а аржентинецът дори имаше своята първа възможност и да отбележи. Той обаче прати изпълнението си от фаул в изградената от Навас стена.

Бускетс: Равенството е справедливият резултат

"Шансовете остават 50:50"

Реал (Мадрид) имаше късен шанс да си тръгне като победител от този двубой. Тер Стеген осуети извеждащ пас за Каземиро, но с риска на това да остави празна своята врата. Бензема опита да се възползва от това с бързо подаване за Гарет Бейл, но уелсецът прекалено бавно обработи топката, след което отправи повече от разочароващ изстрел в сюблимния момент.

Снимка 405090

Реваншът на това Ел Класико за Купата на Краля е насрочено за 27 февруари, когато домакинското предимство ще бъде в полза на Реал (Мадрид).