Отборът на Барселона продължи с неубедителното си представяне в Ла Лига. "Блаугранас" допуснаха грешка и при домакинството си на Атлетик (Билбао), като стигнаха едва до реми 1:1 с баските.

Селекцията на Ернесто Валверде имаше контрол над срещата, но поредна грешка в отбрана направи тима изоставащ в 41-ата минута. Тогава Оскар де Маркос реализира след пас на Меркел Сусаета. През втората част играта на каталунците тръгна на още по-високи обороти, като затова спомогна и появилият се от скамейката Лео Меси.

Снимка 380917

Източник: EPA/БГНЕС

След няколко греди и спасявания на Алварес, резултатът бе изравнен в 83-ата минута от Ел Хадади. Домакините стигнаха и до пълен обрат малко след това, но попадението на Суарес бе отменено поради засада.

В следващия кръг Барса гостува на Валенсия, докато Атлетик приема на "Сан Мамес" големия си съперник Реал Сосиедад.

Голямата новина преди началото на срещата беше, че Лионел Меси е оставен на резервната скамейка, за да бъдат съхранени неговите сили. Това обаче не притесни много неговите колеги, които моментално поеха контрола над събитията.

Първата голова възможност на "Камп Ноу" се откри пред Луис Суарес, който в 7-ата минута остана на сантиметри от това да отбележи попадение. Постепенно Атлетик започна да поглежда все по-смело към вратата на "блаугранас" и в 12-ата минута Иняки Уилямс опита технично да прехвърли Тер Щеген. Малко след това германският национал трябваше да се намесва адекватно и при мощна бомба на Раул Гарсия.

Домакините вече се виждаха лидери в резултата, след като прекрасен шанс за гол се откри пак пред Луис Суарес. Уругваецът бе задължен да отбележи след пас на Артуро Видал, ала шутира право в краката на Алварес.

В 34-ата минута късметът си от средна дистанция пробва и Иван Ракитич, но топката премина покрай лявата греда.

Малко преди паузата приспаната отбрана на Барса бе наказана фатално. Меркел Сусаета уважи по акуратен начин включването от фланга на Оскар де Маркос. Въпросният се измъкна от Сержи Роберто и отблизо не остави никакъв шанс на Тер Щеген.

Снимка 380919

Веднага след това Барселона можеше да изравни, но ударът на Коутиньо беше блокиран.

В 55-ата на терена влезе Лео Меси, което повдигна духа на каталунците. В 62-ата Коутиньо разтресе напречната след удар от въздуха, а отбитата топка отиде зад гърба на Луис Суарес. Уругваецът опита да насочи атрактивно, но нямаше късмет и топката рикошира в гърба му.

В 72-ата Меси получи чудесна възможност да изравни от пряк свободен удар. Лео прехвърли стената, но Де Маркос хитро беше застанал зад нея и изби пред голлинията. В 74-ата бързакът Иняки Уилиямс надбяга защитата на Барса и се устреми към Тер Стеген, но Нелсон Семедо се намеси в последния миг преди удара.

В 77-ата Меси подаде вляво към Жорди Алба, левият бек върна назад и аржентинецът едва не счупи близката греда.

Снимка 380916

Финалният щурм на Барса най-сетне даде резултат в 83-ата минута, когато резултатът беше изравнен. Алварес не се намеси добре след удар на Меси, което позволи на аржентинеца отново да играе с топката. Този път обаче той предпочете да подаде за появилия се като резерва Мунир Ел Хадади. Младокът беше на точното място и отблизо направи 1:1.

Пълен обрат на "Камп Ноу" все пак имаше, но голът за 2:1 на Луис Суарес бе отменен поради засада в 88-ата минута.

Ернесто Валверде: Не мисля, че има нужда от промяна в играта ни

Валверде: Не мисля, че има нужда от промяна в играта ни

"Не се притеснявам да посоча този или онзи като виновник"

БАРСЕЛОНА - АТЛЕТИК (БИЛБАО) 1:1

0:1 Оскар де Маркос (41"), 1:1 Ел Хадади (83")

СТАДИОН: "Ноу Камп"

СЪДИЯ: С. Латре

БАРСЕЛОНА: Тер Щеген,Алба, Ленгле, Пике, Семедо, Видал, Ракитич, Роберто, Коутиньо, Суарес, Дембеле (резерви: Силесен, Рафиня, Бускетс, Ел Хадади, Меси, Артур, Вермаелен)

АТЛЕТИК (БИЛБАО): Алварес, Балензиага, Мартинес, Алварес, Де Маркос, Бенят, Гарсия, Гарсия, Сусаета, Уилямс, Берчиче (резерви: Олеага, Адуриц, Капа, Лопес, Муниаин, Ноласкоайн, Сан Хосе)