Нападателят на швейцарския национален отбор Бреел Емболо вече има разрешение за пътуване до Съединените американски щати, което ще му позволи да се присъедини към състава преди старта на Световното първенство. Поради проблем с визата 29-годишният играч, реализирал 23 гола в 85 срещи за родината си, не успя да замине заедно с останалите футболисти във вторник.
В сряда офанзивният състезател на френския Рен посети американското посолство в Берн, за да уреди документите си за страната домакин на финалите.
Федерацията публикува следното официално съобщение по казуса:
"Току-що бяхме информирани, че визата на Бреел Емболо е била одобрена. Следователно ще може да пътува до САЩ. Очакваме да се присъедини към отбора в петък вечер", написаха от футболната федерация на Швейцария.
Воденият от Мурат Якин тим стартира участието си на Мондиал 2026 на 13 юни срещу Катар, като в същата група B са още Босна и Херцеговина и съдомакинът Канада.