Носителят на Суперкупата на Испания - Барселона, се завърна към ангажиментите си в шампионата с важен успех срещу 16-ия Хетафе с 1:0. По този начин възпитаниците на Шави Ернандес дръпнаха с шест точки на втория Реал (Мадрид), който след броени минути ще има тежък сблъсък с Атлетик (Билбао).

Единственото попадение в мача на "Камп Ноу" реализира Педри още в 35-ата минута. Всичко, от което "блаугранас" се нуждаеха за този гол беше съперникова грешка в центъра на терена. Оттам контраатаката се изостри с подаване за Рафиня, който от своя страна отправи перфектно подаване около дузпата за връхлитащия Педри. За младия халф остана лесната задача да преодолее Давид Сория за победното 1:0.

Атлетико (Мадрид) - Валядолид 3:0 в Ла Лига

Атлетико с класическа победа при дебюта на Депай

Мората, Антоан Гризман и Марио Ермосо вкараха

Любопитното в срещата дойде още в третата минута, когато ранно попадение на Хетафе, дело на Борха Майорал, правилно беше отменено поради засада на Аления в по-ранен етап от атаката. Юношата на Реал (Мадрид) можеше да се разпише, вече редовно, малко преди паузата, но тогава Тер Стеген спаси. Общо взето германецът изигра силен мач под рамката, а трите точки до голяма степен бяха факт заради неговата стотна "суха мрежа" в кариерата.

Снимка 603355

Източник: EPA/БГНЕС

Иначе Барселона изигра по-слаб мач от очакваното, като отправи само един точен изстрел през второто полувреме, дело на Франк Кесие. Африканецът остана в перфектна ситуация срещу Сория, но не продължи головата си серия, започнала от двубоя за Купата срещу Сеута.

В следващия кръг на Барса предстои каталунско дерби с Жирона. Хетафе приема у дома разколебания Бетис.

Елче - Осасуна 1:1 в мач от Ла Лига