Барселона взе удобен аванс в първа полуфинална среща за Купата на Краля срещу Майорка, побеждавайки балеарците с 2:0 на "Камп Ноу". Барса започна в обичайното си темпо и подложи стражът на гостите Лукс на сериозни изпитания.

В 7-ата минута Дани Алвеш опита изстрел, но над гредата. Две минути по-късно Къркич също шутира добре след пробив, но Лукс изби с крак. Положенията пред вратата на Майорка се редяха едно след друго и в 35-ата минута Тиери Анри не им прости.

Голът стана след асистенция на дейният Къркич и удар с глава на французина. След почивката Лео Меси замени Анри и натискът на каталунците продължи. Комбинация с Иниеста изведе отлично Меси, но Лукс се намеси успешно.

В 71-ата минута вратарят на гостите отново се прояви срещу аржентинския талант, но в 74-ата Рафаел Маркес го матира със своя специалитет - пряк свободен удар за 2:0. До края Иниеста пропусна да направи победата на Барселона класическа и играчите на Пеп Гуардиола ще очакват реванша в Майорка на 4 март с аванс от два гола.

Както се знае, победителят от тази полуфинална двойка ще срещне един от тимовете на Атлетик (Билбао) и Севиля, които се сблъскват в другия полуфинал. Първата среща в Севиля завърши с победа 2:1 за андалусийците.

БАРСЕЛОНА - МАЙОРКА 2:0