Барселона си върна първото място в Пример. Каталунците победиха Малага с 3:0 в мач от 21-ия кръг и по този начин отново оглавиха класирането с по-добра голова разлика от Атлетико Мадрид.

Каталунците започнаха силно и можеха да поведат още в 6-ата минута. Алексис Санчес проби по дясното крило и стреля, но шутът му се отби от външната страна на гредата.

Малко по-късно Малага също показа зъби, след като Дуда изпълни отличен пряк свободен, спасен с мъка от Валдес.

Постепенно играта малко се поуспокои, но 5 минути преди почивката Барса все пак откри.След корнер Санчес отклони към втората греда, където Пике нямаше как да не се разпише отблизо, напълно забравен от отбраната на гостите.

След почивката Барса усили натиска си и това бързо даде резултат. Първо Пике удари гредата, а малко след това резултатът бе удвоен. В 55-ата мин. Меси пусна отличен извеждащ пас към Педро, който пое и спокойно търкулна топката покрай Кабайеро за 2:0.

Домакините си решиха мача след само час игра. Меси намери Педро отляво, който пусна ниско центрира към Санчес и последния отклони топката във вратата.

Този резултат пречупи напълно гостите и успокои домакините, като до края почти нищо особено интересно не се случи и пред двете врати.

БАРСЕЛОНА - МАЛАГА 3:0

1:0 Пике (40')

2:0 Педро (55')

3:0 Санчес (61')

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике, Масчерано, Алба, Бускетс, Шави (79 Сержи Роберто), Фабрегас, Педро (62 Тейо), Алексис (87 Афелай), Меси

Малага: Кабайеро, Анхелери, Серхио Санчес, Флавио Ферейра, Антунеш, Тисоне (81 Дарде), Камачо, Пабло Перес (66 Педро Моралес), Хуанми, Дуда, Санта Крус (26 Павловски)