Испанският шампион Барселона допусна поражение при гостуването си на коравия тим на Сарагоса с 0:1 в първия мач от 29-я кръг в испанската Примера Дивисион.

Единственото попадение в срещата, играна на стадион „Ла Ромеада”, бе дело на аржентинеца Диего Милито, който реализира зрелищно оказалия се победен гол в 57-ата минута.

По този начин Барса може да бъде бъде изместена от първото място в таблицата от преследвача Севиля, който пред преди домакинството си на Сантандер изостава с 2 точки.

Тимът на Сарагоса се изкачи на 4-та позиция в класирането с актив от 50 точки, изпреварвайки петия Валенсия, който има също толкова, но е с мач по-малко.

"Прилепите" гостуват на Атлетик (Билбао) и могат да си върнат четвъртото място, което дава право на участие в Шампионската лига.

Реал (Мадрид) се намира на временната трета позиция и приема Осасуна на "Сантяго Бернабеу".