Барселона направи нова крачка към титлата в Испания. В мач от 34-ия кръг, момчетата на Пеп Гуардиола се наложиха с 3:1 над опашкаря Херес.

Резултатът на "Камп Ноу" откри Жефрен в 14-ата минута. 10 по-късно Тиери Анри удвои аванса на каталунците, но Бермейо върна интригата с гол в 25-ата минута.

Още в началото на втората част обаче Барселона сложи точка на спора след гол на Златан Ибрахимович. До края на мача нови голове нямаше, а гостите приключиха срещата с 9 души на терена, след като червени картони си изкараха Алустиса и Орелана.

Така след 34 кръга Барселона има на сметката си 87 точки. Вторият Реал е с 83 и в момента играе мача си с Реал Сарагоса. Късно тази вечер Валенсия приема Депортиво (Ла Коруня).

БАРСЕЛОНА – ХЕРЕС 3:1

1:0 Жефрен (14’)
2:0 Анри (24’)
2:1 Бермехо (26’)
3:1 Ибрахимович (56’)

БАРСЕЛОНА: Валдес, Пуйол, Чигрински, Маркес (Пике 53’), Максуел, С. Кейта, Туре, Шави, Жефрен (Меси 52’), Ибрахимович, Анри (Боян 74’)

ХЕРЕС: Ренан, Айтами (Калво 46’), Гиода, Франсис, Орелана, Прието, Я. Кейта (Морено 62’), Санчес, Бермехо, Арментерос (Алустица 79’)
Стадион: "Камп Ноу”, Барселона