Барселона и Атлетик (Билбао) си вкараха цели седем гола. Каталунците се наложиха над баските с 5:2 на „Сан Мамес".

По този начин възпитаниците на Луис Енрике се доближиха максимално до лидера Реал. Както е известно, снощи „белия балет" загуби от Атлетико и така разликата с вечния враг се стопи на 1 точка.

Резултатът бе открит от Меси след четвърт час игра. Аржентинецът асистира на Луис Суарес за втория гол, който падна в 26-ата минута. Малко по-късно Адуриц от баските уцели греда при най-чистото положение за своя отбор.

Интригата бе върната в 59-ата минута, когато Микел Рико се разписа за 1:2. Само 180 секунди по-късно Меси простреля стража Ираисос за 1:3. Четирикратният носител на „Златната топка" изведе Неймар в чиста позиция и бразилецът вкара за 1:4. 2 минути по-късно резултатът стана 2:4 след попадение на Адурис.

В 86-ата минута  Бускетс получи от Меси и нахлу в наказателното поле и сервира топката на празна врата за Педро, който отблизо оформи крайното 2:5.