Барселона се наложи категорично над гостуващия отбор на Севиля като го победи с 3:1 на стадион "Камп Ноу" в предпоследния мач от 6-тия кръг на испанската Примера Дивисион.

По този начин каталунците взеха частичен реванш за загубата от севилци с 3:0 в двубоя за Суперкупа на Европа по-рано тази есен.

Двубоят започна с поделено надмощие за двата тима. Домакините владееха топката по-продължително топката, но гостите организираха светкавични опасни контраатаки.

Първото попадение в срещата бе отбелязано от Роналдиньо. В 28-ата минута Ексюде спъна Жулиано Белети в наказателното поле и бе отсъдена дузпа. При нарушението Белети падна лошо на рамото си и бе заменен принудително от Дзамброта.

Според първоначалните информации той със сигурност ще пропусне срещите
с Челси от Шампионската лига и срещу Реал Мадрид за първенство през идната седмица. Бразилецът Роналдиньо изпълни точно отсъдения 11 метров наказателен удар.

Радостта на съперника на Левски в Шампионската лига не трая дълго, тъй като с чудесен удар с глава Фредерик Кануте не остави шансове на Валдес в 37-ата минута.

Европейският клубен шампион отговори светкавично с второто попадение на Роналдиньо в мача. В 39-ата минута капитанът на Барса в този мач направи резултата 2:1, като при този резултат дойде и почивката.

През второто полувреме двата тима жадно търсеха попаденията, в резултат на което, то бе изпълнено с остри сблъсъци и "оцветени" в жълто бяха Палоп, голмайсторът Кануте и Алвес за гостите.

Точка на спора сложи Лео Меси, който в 81-ата минута донесе победата за шампиона на Испания.

С тази победа Барса събра актив от 16 точки е неубезпокояван лидер на върха на таблицата, следван от Валенсия с 13 и Севиля с 12 т.

В следващият кръг Барселона се изправя срещу вечният съперник Реал (Мадрид) с комфортна преднина от 5 точки.