Барселона победи Бетис с 2:0 в среща от 36- ия кръг на Примера дивисион. Попаденията за тима на Луис Енрике реализираха Иван Ракитич в 50- ата минута и Луис Суарес в 81- ата.

Каталунците стигнаха до добра възможност чак в 19- ата минута, когато Неймар проби в наказателното поле, върна топката към Иниеста - испанският национал обаче не улучи вратата.

Отново Неймар показа активност и отправи първия удар във вратата на противника, но Адан се намеси добре.

В 35- ата минута Вестерман фаулира Ракитич и получи втори жълт картон.

След като остана с човек повече Барса наложи натиск, но полувремето приключи без гол.

Още в началните минути на втората част Суарес пропусна останал очи в очи със стража на Бетис.

В 50- ата минута Антонио Адан излезе лошо при центриране на Меси, размина се с топката и тя попадна в Ракитич, който я прати в празната врата за 1:0.

Малко по-късно аржентинската звезда на каталунците можеше да удвои, но ударът му срещна крака на противников играч.

В 73- ата минута Суарес направи сериозен пропуск - от непосредствена близост нападателят стреля в тялото на вратаря.

Уругваецът изкупи греха си в 81- ата минута. Той получи гениален пас от Меси и с едно докосване вкара топката за втори път във вратата, с което оформи и крайния резултат.