Атлетико (Мадрид) си осигури участие в предварителните кръгове на Шампионската лига идния сезон. "Дюшекчиите" победиха на "Висенте Калдерон" Алмерия с 3:1 и по този начин са недостижими на четвъртото място с 67 точки.

Серхио Агуеро откри за домакините в 19-ата минута. Аржентинецът се справи с трима защитници на Алмерия в наказателното поле и с хубав удар под гредата не остави шансове на Алвес.

Само 8 минути по-късно Раул Гарсия удвои, след като засече с глава центриране на Макси от фаул.

Малко след началото на втората част Диего Форлан оформи крайното 3:0 с далече шут, който изненада вратаря на Алмерия Алвес. Това бе 32-ото попадение за уругваеца този сезон, с който той си осигури голмайсторския приз "Пичичи".

В края гол на Негредо за гостите бе отменен заради засада.

Виляреал, който бе основен конкурент на Атлетико за четвъртото място, спечели с 3:2 гостуването си на Майорка.

Кани изведе "жълтата подводница" напред в 28-ата минута, но в 35-ата Майорка изравни чрез Адурис. Йоренте се разписа на два пъти в 40-ата и 52-ата минути  и даде комфортна преднина на гостите от Виляреал. В края Вебо успя да върне един гол за островитяните. Въпреки успеха, Виляреал ще играе в Лига Европа на есен.