90′
Турнир: Испания Примера Дивисион Стадион: "Уанда Метрополитано", гр. Мадрид Зрители: 64 802
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Атлетико (Мадрид) и Реал (Мадрид) завършиха наравно 0:0

Голямото дерби на Мадрид завърши със стратегическо реми

0:0 между Атлетико и Реал на "Уанда Метрополитано"

87′

Лука Йович ще доиграе срещата вместо Карим Бензема.

77′

Още една рокада в състава на гостите. Еден Азар изигра слаб мач и бива заменен от Хамес Родригес.

Снимка 445083

Източник: EPA/БГНЕС

75′

БЕНЗЕМА!! Реал (Мадрид) беше много близо до това да поведе четвърт час преди края. Начо центрира отлично за Карим Бензема. Французинът бързо намери позиция в полето на Атлети и с глава принуди Облак да сътворява поредно страхотно спасяване в своята кариера.

Снимка 445081

72′

САУЛ! Макар и сменил позицията си на терена, играещият в този миг като краен бранител - Саул можеше да изведе своя любим тим напред. Испанският национал скочи най-високо на първа греда след корнер, ала топката не порази незащитения от Куртоа далечен ъгъл.

70′

Последна рокада в състава на Атлетико. Маркос Йоренте ще доиграе мача за сметката на Жоао Феликс.

Снимка 445082

69′

Официално предупреждение за Рафаел Варан.

68′

Промяна в състава на Реал. Валверде напуска терена, за да влезе кавалерът на "Златната топка" - Лука Модрич.

64′

Каземиро пробва своя късмет от пряк свободен удар. Бразилецът обаче се оказа доста далеч от истината.

62′

Oще една промяна от Чоло Симеоне. Ренан Лоди ще бъде заменен от Тома Лемар.

60′
Снимка 445074

54′

Грешка на отбраната на домакините, която позволи на Гарет Бейл да отправи удар. Изстрелът му обаче разочарова с неговата неточност.

49′

КОРЕА! Четири минути след началото на втората част Диего Коща подаде на появилия се на почивката Анхел Кореа, а аржентинецът изпревари своя пазач, но ударът му с глава мина над напречната греда.

46′

Смяна на полувремето в редиците на Атлети. Витоло е отстъпил мястото си на Анхел Кореа.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 445076

45′

ПОЧИВКА!

41′

ОБЛАК! Словенският вратар на Атлетико демонстрира висока концентрация, след като се намеси по-сериозно за първи път в 41-ата минута. Тогава той отрази чудесно насочен удар от страна на Тони Кроос.

38′

И ОТНОВО ФЕЛИКС! Атлетико (Мадрид) създаде поредна интересна ситуация чрез Томас. Ганаецът продължи за Жоао Феликс, който обаче отново не намери очертанията на вражеската врата.

Снимка 445075

29′

Диего Коща има претенции към главния съдия за дузпа. Нападателят се провали в опитите си да засече успоредно подаване на Томас.

21′

Официално предупреждение за Начо, който влезе много грубо в краката на Трипиър.

Снимка 445079

20′

Трето статично положение за домакините, но и след него никой не успя да притесни сериозно Тибо Куртоа.

16′

Реал (Мадрид) все още не може да създаде интересно голово положение пред вратата на градския си съперник.

Снимка 445078

7′

ФЕЛИКС! Перфектна комбинация между Жоао Феликс и Диего Коща. Младият португалец напредна и отправи диагонален изстрел, преминал на сантиметри от далечния ъгъл на Куртоа.

1′

18. Фелипе 16. Хамес Родригес

Отборите на Атлетико (Мадрид) и Реал (Мадрид) се противопоставят един срещу друг в голямото градско дерби на столицата от кръга в Ла Лига. "Кралете" са лидер в класирането, но преднината им пред техния вечен опонент е само точка, което е сигурен гарант за страхотни емоции на "Уанда Метрополитано".

Само Феномена вкара първия си гол за Реал по-бързо от Родриго

Вижте тук подробности

Със сигурност селекцията на Зинедин Зидан изпитва леки притеснения от "дюшекчиите", след като бяха пометени от тях с 3:7 в макар и контролен мач на американска земя през това лято.

Зидан: Всички в Реал (Мадрид) очакват повече от Азар

"Той ще се превърне в играча, когото искаме"

Хората на Чоло Симеоне не се намират в най-добрата си форма, тъй като имат победа, равен и загуба в последните си три срещи. Дербито със сигурност пропускат наказаният Алваро Мората и имащият контузия в коляното Шиме Вършалко. До последно под въпрос пък ще бъде един от основните играчи във формацията на Атлети - Тома Лемар.