Барселона и Атлетико (Мадрид) не успяха да се победят, в двубой от 5-тия кръг на Ла Лига.

Битката на „Камп Ноу“ завърши при резултат 1:1.

По-неприятна за преобладаващата част от феновете на стадиона обаче беше новината, че техният основен любимец Лионел Меси напусна терена с контузия.

Аржентинският ас бе принудително заменен след около час игра.

Иначе Ракитич откри за домакините 4 минути преди почивката, след асистенция на неостаряващия Андрес Иниеста.

Снимка 254531

През второто полувреме обаче столичани се върнаха в мача с попадение на Анхел Кореа.

21-годишният състезател на гостите бе точен в 61-ата минута на сблъсъка.

"Блаугранас" спечелиха три от петте си мача от началото на сезона, като след шокиращата загуба от Алавес у дома, това бе второ домакинство без победа.

Снимка 254530

Луис Енрике разполагаше с най-доброто за днешния мач, тъй като в тима му нямаше контузени футболисти.

Атлетико все още няма загуба в Ла Лига, но състезателите на тима записаха три равенства в 5-те мача. „Дюшекчиите“ все пак се разиграха в последно време, което личи от победите над Спортинг (5:0) и Селта (4:0).

Диего Симеоне не можеше да разчита на Алесио Черчи, Тиаго и Моя и това явно натежа, въпреки че големите звезди на тима бяха готови да смълчат трибуните на „Ноу Камп“.

Снимка 254532

Атлетико не бе допуснал гол в 8 от последните 10 мача в първенството, но това се промени днес. Барселона пък спечели 8 от последните 10 мача в Ла Лига.

Барса продължава да няма загуба у дома от Атлетико вече 16 поредни двубоя във всички турнири.