Атлетико (Мадрид) записа важна победа в битката за шампионската титла на Испания.

"Дюшекчиите" се наложиха с 1:0 над Валенсия като гост в мач от 10-ия кръг на Ла Лига. Така Атлетико е на 2-ата позиция и се изравни по точки с лидера Реал (Сосиедад), но баските са с мач по-малко. Столичани тотално доминираха в срещата, като притежанието на топката беше почти 70% на 30%.

През първото полувреме, гостите имаха едно чисто голово положение чрез Лемар, който стреля от ръба на наказателното поле, но Доменех се намеси акробатично.

Единственото попадение падна в 79-ата минута, когато Лато опита да изчисти силно центрирана топка, но вместо това я насочи право в собствената си врата за 0:1.До края на мача не се стигна до нови чисти положения и така гостите заслужено си тръгнаха с трите точки от "Местая".