Атлетико (Мадрид) постигна трети пореден успех в испанската Ла Лига. Селекцията на Диего Симеоне взе задължителните точки от домакинството си на градския съперник Хетафе с любимия си резултат 1:0.

По този начин "дюшекчиите" събраха актив от 35 точки, чрез който дръпнаха с три пункта на Реал (Мадрид). Атлети са и с мач по-малко.

Девет от Валенсия преклониха глави пред Гранада

ВАР отмени и един от головете

В герой за клуба се превърна уругвайската звезда Луис Суарес, отбелязал единственото попадение още в 20-ата минута. При центриране от фаул, бившият лидер на Барселона се измъкна от персоналния си пазач Джене Даконам и с глава не остави шанс на баския страж Рубен Янес.

Победата за Атлетико можеше да бъде и далеч по-убедителна, но в 14-ата минута Тома Лемар удари дясната греда, а няколко изгодни положения, преди и след паузата, пропиля голмайсторът Суарес.

Краят на срещата можеше да донесе сензационен развой на събитията. В 87-ата минута Давид Тимор от Хетафе изпълни много опасен пряк свободен, който за щастие на Ян Облак премина на сантиметри над неговата горна греда.

Барселона без Меси не можа да победи Ейбар

Мартин Брайтуайт изпусна дузпа в началото на срещата.

В следващия кръг лидерът в Примера гостува на Алавес. Хетафе ще се бори за трите точки у дома срещу Валядолид.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - ХЕТАФЕ 1:0

1:0 Суарес (20")