Гранада записа важна победа в мач от 15-ия кръг на Ла Лига. Тимът се наложи с 2:1 над Валенсия в много драматичен двубой на "Нуево Естадио де Лос Карменес".

"Прилепите" завършиха мача с 9 човека след два червени картона, получени през втората част.

Домакините също не успяха да завършат в пълен състав след като техен играч бе изгонен.

В 15-ата минута се стигна до първото спорно положение в мача. Кенеди от състава на домакините овладя с чудесно първо докосване убийствен пас на границата на пеналтерията и завъртя топката в долния десен ъгъл, вкарвайки гол.

След намесата на ВАР, съдията отсъди, че попадение няма заради фаул в атака.

В 32-ата минута, Кевин Гамейро стреля от отлична позиция, но ударът му бе неутрализиран от защитник, който се хвърли по невероятен начин на шпагат. Четири минути по-късно, "прилепите" поведоха. Денис Черишев отигра със страхотно центриране към Кевин Гамейро, който намери пространство в наказателното поле, за да вкара топката в мрежата за 0:1.

Стоичков влиза в управата на Барса, ако Русо и Мингея спечелят

Чарли Рексач също става шеф

В добавеното време на първата част, домакините изравниха. Кенеди овладя в наказателното поле и от добра позиция направи 1:1.

В 70-ата минута гостите от Валенсия останаха с човек по-малко след като Хасон не прецени намесата си в желание за избие една топка и получи втори жълт картон от Адриан Кордеро Вега. Три минути по-късно още един играч на гостите бе изгонен. Гонсало Гедеш бе санкционира с директен червен картон заради реплики към рефера.

Малко по-късно, играч на домакините също бе отранен. Домингош Дуарте се намеси по ужасяващ начин срещу съперник и получи директен червен картон.

Две минути преди края на мача, Хорхе Молина скочи високо, за да засече центриране на границата на пеналтерията и отбеляза ефектен гол, оформяйки крайния резултат. След този мач, Гранада е на 7-ото място с 24 точки. Валенсия пък е на 16-ото с 15 пункта.