Атлетико (Мадрид) се наложи над Бетис с 2:0 като гост в мач от 14-ия кръг в испанската Примера дивисион и излезе на четвърто място в класирането с 27 точки, на точка от Барселона и Виляреал и на пет от лидера Реал (Мадрид).

"Дюшекчиите" можеха да открият резултата още в третата минута. Хосе Антонио Рейес изпълни отлично свободен удар, но нямаше късмет - топката се отби от напречната греда.

Все пак гостите поведоха в 34-ата минута, когато Диего Форлан получи пас от Серхио Агуеро, овладя топката на гърди и с удар с левия крак не остави шансове на вратаря Рикардо.

През втората част Бетис натисна, но Франко бе стабилен на вратата и не допусна топката да навести неговата мрежа.

В третата минута на добавеното време, когато домакините рискуваха всичко, Атлетико осъществи бърза контраатака и Раул Гарсия оформи крайното 0:2.

Тази загуба още повече ще постави под напрежение наставника на домакините Ектор Купер. Бетис е едва на 19-о място и не е изключено Купер да бъде освободен.

В последна среща от кръга валенсия допусна тежко домакинско поражение от тима на Атлетик (Билбао). Гостите вкараха първото си попадение в 33-ата минута на срещата. Йесте препарира вратаря на домакините, а през втората част Льоренте на два пъти се разписа в 60-ата и 90-ата минута и затвърди успеха на гостите.