Атлетико (Мадрид) все още поддържа и малкото останала интрига в Ла Лига. Селекцията на Чоло Симеоне постигна трета поредна победа, след като днес спечели визитата си на Реал Сосиедад с 2:0. По този начин "рохибланкос" остават на седем точки разлика от временния лидер Барселона.

Отличен мач за столичани направи новата им придобивка Алваро Мората, който отбеляза и двете попадения на "Аноета". Първият от тях падна в 30-ата минута, когато нападателят се възползва от продължена топка от Годин и с летящ плонж не остави шанс на Рули.

Снимка 410165

Източник: EPA/БГНЕС

180 секунди по-късно, Алваро отново удари. Таранът отново се разписа с глава, като този път превърна в гол отлично центриране от фаул на Коке.

Именно Коке се превърна в антигерой за своя тим в 62-ата минута, когато получи втори жълт картон и остави Атлетико с човек по-малко.

До края Сосиедад можеше да стигна поне до почетно попадение, ала пропуски направиха Микел Мерино и Сандро Рамирес.

В следващия кръг Атлетико има наглед леко домакинство на Леганес. Реал пък гостува на намиращия се в криза тим на Севиля.

Барселона победи Реал (Мадрид) с 1:0 като гост

Нов резил за Реал (Мадрид) на "Бернабеу", мадридчани пак останаха капо срещу Барса!