Атлетико (Мадрид) не срещна особени затруднения в реванша си от четвъртия кръг в турнира за Купата на краля.

Столичани се справиха без проблеми с нискоразредния Сант Андреу и продължават в следващата фаза от надпреварата.

Гризман: Спечелих почти всичко през сезона, но явно не е било достатъчно

"Лука е страхотен професионалист"

"Дюшекчиите" спечелиха с 4:0, с попадения на Тома Лемар, Никола Калинич, Анхел Кореа и Витоло.

В първия двубой от тази фаза "червено-белите" вече бяха спечелили с 1:0, като реваншът днес изглеждаше абсолютно протоколен.

Жирона и Атлетико (Мадрид) завършиха наравно 1:1

Жирона се закопа срещу Атлетико, автогол спаси "дюшекчиите"

Късмет за мадридчани

След нулева първа част, Тома Лемар даде преднина на домакините в мача с гол в 48-ата минута.

Още в 53-ата Калинич покачи на 2:0, а само 120 секунди по-късно "класиката" вече бе факт. Този път Анхел Кореа прати топката в мрежата на съперника за 3:0.

Крайното 4:0 оформи Витоло, разписал се 9 минути преди последния съдийски сигнал.

Така футболистите на Диего Симеоне очакват съперника си в следващата фаза от турнира.