Отборите на Атлетико (Мадрид) и Жирона не излъчиха победител в днешната среща от 14-ия кръг в Примера дивисион. Двата тима завършиха при равен резултат 1:1.

"Дюшекчиите" не изиграха никак добро първо полувреме. Единствената им опасна атака към съперниковата врата дойде чак в 33-ата минута. Тогава Саул получи много хубав извеждащ пас и се озова сам и непокрит в наказателното поле, успя да заобиколи вратаря, но след мощния му шут топката срещна страничния стълб.

В 45-ата минута, домакините получиха право да изпълнят дузпа след намесата на ВАР технологията. Зад топката застана Кристиан Стуани, който не сгреши от бялата точка за 1:0.

Снимка 392903

Източник: Twitter

В 55-ата минута, Ноге можеше да удвои в полза на своя отбор, но не успя да насочи напълно добре кълбото от пряк свободен удар и то премина встрани от вратата.

В 77-ата минута, Саул отново получи шанс отблизо, но този път бе спрян от Ирайнос, който внимаваше и отрази удара му. Малко след това, Желсон Мартинс пропусна да се разпише от малкото наказателното поле. Топката профуча покрай левия стълб.

В 82-ата минута, домакините сами се закопаха, след като Жонас Рамальо си отбеляза злощастен автогол и донесе точка за "дюшекчиите".

След това равенство, Атлетико остава на третото място в Ла Лига с актив от 25 точки, на една разлика от първия Севиля. Жирона пък е на шестата позиция с 21.