Неуспешно.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме не предложи много ситуации за отбелязване на попадение. По-добрите възможности бяха в полза на домакините. Основно това се дължеше и на тяхната настоятелност в предни позиции.

Реал (Мадрид) така и не намираше верния път към вратата на съперника, като състезателите на тима не изглеждаха решени на всичко, за да излязат първи напред в резултата.

Така това сториха опонентите им.

Атлетико получи заслужена преднина след попадение на Луис Суарес. Йоренте напредна по десния фланг, превзе сериозна част от терена и изведе опитния си съотборник лице в лице с Куртоа.

За Суарес остана да завърши и той го направи с класа, отигравайки кълбото технично с външен фалц.

Постепенно Атлетико се върна в собствената си половина и затвори всички подстъпи към вратата си. Диего Симеоне беше много спокоен в началото на срещата, но с напредването на времето от въпросното спокойствие не остана и следа.

Малко преди паузата пък се стигна до центриране в наказателното поле, при което имаше игра с ръка на Фелипе. Наложи се ситуацията да бъде разгледана чрез системата ВАР.

Арбитрите все пак прецениха, че дузпа няма да бъде отсъждана, което пък на свой ред извади от равновесие и обичайното спокойствие Зинедин Зидан, който побесня край страничната линия.

В самия край на първата част Каземиро извърши груб фаул, при който можеше да бъде официално предупреден. Вместо това реферът дори не дочака изпълнението на статичното положение и даде сигнал за почивка.

45′

Почивка.

44′

Груб фаул на Каземиро.

От Атлетико претендират за картон.

Такъв няма.

И изпълнението на фаула не се случва, като реферът дава последен сигнал за полувремето.

43′

НЯМА ДУЗПА!

Зидан е бесен!

Повторенията показват, че игра с ръка има.

41′

Претенции за дузпа, от страна на футболистите на Реал (Мадрид)!

Фелипе играе с ръка.

Арбитърът ще гледа ситуацията чрез системата ВАР.

38′

Подаване към Суарес.

Изстрел на нападателя!

Този път Куртоа спасява!

35′

Диего Симеоне все по-трудно владее емоциите си.

От спокойствието му в началните минути на мача вече няма и спомен.

А дори не е приключила първата част от битката.

33′

Кроос пробива в полето на домакините.

Опитва центриране.

Топката е избита в последния момент.

Решителна намеса на бранителите на Атлетико.

32′

Каземиро се втурва в предни позиции.

Ще се опита да подпомогне съотборниците си.

На този етап действията му нямат непосредствен ефект.

30′

Съдията предупреждава Симеоне.

Реакциите на треньора са все по-остри.

Той не одобри два поредни фаула в полза на съперника.

25′

Никаква идея в играта на Реал (Мадрид).

Атлетико затвори половината си.

Без шансове за изява на атакуващите състезатели на "кралете".

20′

Натискът на домакините не спира.

Въпреки отбелязания гол.

Гостуващият състав няма чисти голови положения.

15′

ГОООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Луис Суарес бележи за домакините!

Йоренте напредна по десния фланг и изведе съотборника си срещу Куртоа.

Опитен голаджия като Суарес нямаше как да сбърка.

Предимство за "дюшекчиите"!

10′

Бензема изглежда в добра форма.

Снимка 521830

Източник: Twitter

Започна от първата минута, въпреки спекулациите.

Карим Бензема в групата на Реал (Мадрид) за дербито с Атлетико (Мадрид)

Бензема в групата на Реал за дербито с Атлетико

Вижте всички избраници на Зизу

8′

Зинедин Зидан изправен край страничната линия.

Дава наставления на тима си.

Диего Симеоне седнал на пейката.

След внимателно случващото се.

5′

Натиск на домакините в началните минути.

Бърза, динамична игра от тяхна страна.

Все още без чиста голова ситуация обаче.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

Витоло Винисиус

Атлетико (Мадрид) приема Реал (Мадрид) в дербито от 26-тия кръг на Ла Лига.

"Дюшекчиите" са в серия от девет мача без победа срещу градския съперник в първенството, но при техен успех днес, разликата между двата отбора в класирането ще стане 8 точки.

Атлетико си хареса трансферно разочарование на Челси

Испанският тим може да купи Хаким Зиеш

За срещата Ел Чоло няма да може да разчита на контузения Хосе Хименес и наказания Кийрън Трипиър, а Ектор Ерера пропуска срещата поради лични причини.

Луис Суарес: Никой не може да ни отнеме мечтата за титла

"Ще стане ясно на какво сме способни"

Атлети допуснаха 4 гола в последните си две домакинства, но с 2.17 гола средно в домакинските мачове тимът успя да спечели шест пъти, след като водеше през първите полувремена.

"Кралският клуб" беше в серия от 4 поредни успеха преди да запише равенство с Реал Сосиедад в последния кръг.

Двубоят с баските беше едва вторият от декември насам, в който "белите" допускат гол първи.

"Лос бланкос" имат най-много голове в Ла Лига през този сезон в първите 15 минути на срещите - цели 6. Освен това отборът се намира в серия от 4 поредни победи като гост.

Зинедин Зидан: Както и да свърши дербито, ние ще останем в играта

Зидан: Както и да свърши дербито, ние ще останем в играта

"Карим е много важен за Реал"

Зинедин Зидан няма да може да разчита на трайно контузените Даниел Карвахал, Серхио Рамос и Еден Азар, както и на Мариано Диас.

Милитао е под въпрос, но се очаква Карим Бензема да се завърне в игра и да поведе атаката на Реал. Двубоят на "Уанда Метрополитано" е с начален час 17:15.