Атлетико (Мадрид) завърши сезона в испанското футболно първенство с равенство 2:2 срещу Ейбар на собствен терен.

Столичният тим излезе без голяма част от титулярите си на терена като Коща, Антоан Гризман и Диего Годин не стартираха за отбора.

Фернандо Торес излезе с капитанската лента. Това бе последният мач на футболиста с фланелката на "дюшекчиите", като той се постара да бъде незабравим за него, разписвайки се на два пъти в мрежата на опонента.

Джейми Варди е изненадващ вариант за атаката на Атлетико (Мадрид)

Ще замени напускащия Фернандо Торес

В 35-ата минута отбраната на домакините се пропука и Гарсия Кике овладя по красив начин силно подаване от страна на Жоан Жордан в наказателното поле. 28-годишният нападател се освободи от пазача си и изстреля топката в долния десен ъгъл за 1:0. Възпитаниците на Диего Симеоне обаче бързо възстановиха равенството. В 42-ата минута Анхел Кореа бе изведен фантастично зад защитата на гостите. Той напредна към наказателното поле, след което пусна към връхлитащия Фернандо Торес, който хладнокръвно чукна топката в опразнената мрежа за 1:1.

Снимка 306123

Домакините достигнаха до пълен обрат 15-ина минути след началото на втората част. В 60-ата минута Фернадно Торес бе изведен сам срещу вратаря от влезлия като резерва Диего Коща. Той успя да се справи с пазача си и стража на гостите и да забие топката в мрежата за 2:1. Три минути по-късно обаче Лукас Ернандес остави с човек по-малко на терена тима си. Едва 7 минути, след като Лукас бе изгонен от терена, Ейбар възобнови отново равенството в срещата. Рубен Пеня разстреля вратата на Ян Облак с брилянтен шут от дъгата.

Така Атлетико завършва сезона на втората позиция в класирането с актив от 79 точки. Ейбар пък към момента е 9-и с 51, но все още има шанс да бъде изместен от позицията си при щастлива победа на Реал Сосиедад над Барселона.