Барселона се класира за полуфиналите в турнира за Купата на краля след драматична победа с 5:3 при гостуването си на Гранада. В редовното време срещата завърши 2:2, като каталунците вкараха два гола в последните минути на срещата.

Кенеди откри резултата в 33-ата минута. В началото на втората част Роберто Солдадо удвои. В 88-ата минута Ескандел си вкара автогол за 2:1, а в добавеното време Жорди Алба изравни. В 100-ата минута Гризман изведе гостите напред в резултата, но само две минути след това Феде от дузпа изравни. В 108-ата минута Френки де Йонг се разписа, а крайният резултат оформи Жорди Алба в 113-ата минута.

Гостите можеше да поведат още във 2-ата минута, но удар на Гризман бе блокиран. Секунди по-късно Араухо отправи удар, спасен от вратаря на Гранада Аарон Ескандей.

Каталунците продължиха да нападател Стражът на домакините изби с крак удар на Меси, а след това Тринкао и Гризман имаха възможности да се разпишат. В 22-ата минута Меси беше повален пред наказателното поле. Аржентинецът технично завъртя топката от свободния удар, но Ескандей спаси.

Гранада изненадващо поведе в 33-ата минута. Тогава Юмтити загуби топката в наказателното поле, последва центриране към Кенеди, който засече във вратата за 1:0.

Снимка 516981

Веднага след попадението Араухо също сбърка, но този път Кенеди шутира неточно. До края на полувремето Барса имаше преимущество, но така и не стигна до гол.

Домакините започнаха ударно второто полувреме. Монторо пресече подаване на Гризман и с отличен пас изведе Солдадо само срещу Тер Щеген. Опитният нападател нямаше проблеми и удвои преднината на своя тим.

Барселона изцяло се настани в противниковата половина, а Тринкао нацели гредата с мощен шут след подаване на Меси. В 84-ата минута Ескандел спаси опасен удар на Гризман.

В 88-ата минута Гризман със сетни сили стигна до топката и стреля. Кълбото срещна гредата, а след това и крака на Ескандел и влезе във вратата.

Във втората минута на продължението Гризман свали с глава за Алба, който отново с глава прати топката във вратата за 2:2.

Снимка 516980

В 100-ата минута Антоан Гризман вкара трети гол за Барселона. Французинът засече с глава центриране на Алба отдясно. Две минути след това Гранада получи дузпа. Дест фаулира Нева в наказателното поле, а Феде Вико реализира отсъдения наказателен удар.

В 108-ата минута "блаугранас" вкара четвърти гол. Меси стреля от границата на наказателното поле. Ескандел успя да избие, но право в Де Йонг, който прати топката във вратата.

В 113-ата минута Барса реши всичко в мача с пети гол. Многоходова атака стигна до Гризман, който с прецизно центриране намери Алба на втора греда. Крайният защитник с хубав удар не остави шансове на Ескандел - 3:5.