Отборът на Атлетико (Мадрид) успя да победи по изключително труден начин госта си Реал Сосиедад, в срещата между двата тима от 14-ия кръг на испанското футболно първенство.

Столичани надвиха съперника си с 2:1. Баските откриха чрез Жозе, а мадридчани изравниха чрез Луиш. Точка на спора сложи Антоан Гризман.

Двубоят беше напрегнат, динамичен и вълнуващ през всичките си 90 минути, като атаките към двете врати буквално не спряха и за секунда.

Снимка 254864

Източник: marca.com

Беше само въпрос на време една от двете единайсеторки да излезе напред в резултата, като късметът се усмихна първо на гостите. Те откриха резултата в 29-ата минута, след като Уилиан Жозе бе точен от бялата точка.

Акциите на Атлетико не спираха, а изстрелите към вратата на гостите се редуваха един след друг.

Малко след почивката Гризман бе точен, засичайки по чудесен начин топката в мрежата. Страничният съдия обаче сигнализира за засада. Повторенията увериха феновете и двата щаба в коректността на отсъждането.

Снимка 292380

След малко повече от час игра Саул проби отбраната на Реал и центрира към оставения непокрит Филипе Луиш, който финтира бранител и стреля неспасяемо в левия ъгъл на вратаря на Сосиедад.

Крайното 2:1 бе оформено две минути преди края, когато Коке центрира в наказателното поле, Саул продължи топката към Гризман, който на празна врата просто нямаше как да сбърка срещу бившия си клуб.

Снимка 253878

Така във временното класиране Атлетико е вече на 6 точки от лидера Барселона, заемайки третата позиция. Валенсия е втори и все още не е изиграл двубоя си от текущия кръг. Сосиедад заема 7-ата позиция в подреждането.