Реал Сосиедад и Жирона не се победиха в последния двубой за кръга в Примера - 0:0. Домакините пропуснаха отлична възможност да използват устрема си от успеха над Атлетик (Билбао) и днес разочароваха феновете си на "Аноета". По този начин баските остават на 12-о място с актив от 12 точки. Коравият им каталунски опонент пък е 15-ти само с два пункта по-малко.

Нуждаещи се силно от победата, домакините от Реал тръгнаха в стихийни атаки. Още в седмата минута пред Йон се откри страхотна възможност, но стражът на Жирона измъкна своите с фамозно спасяване.

Снимка 385025

Източник: EPA/БГНЕС

Боно продължи да разочарова "синьо-белите" и в 22-ата минута отказа Рубен Пардо от намеренията му да дари с безмерна радост трибуните на "Аноета".

До почивката фестивалът на пропуските продължи, като в него се включи и бившият нападател на Барселона - Сандро Рамирес.

Барселона победи Севиля с 4:2 и оглави класирането в Ла Лига

Пирова победа за новия лидер в Ла Лига, Меси под въпрос за Ел Класико!

Тежка контузия на Меси

Натискът на Реал Сосиедад бе още по-очевиден след паузата. В 67-ата минута Рамирес удари дясната греда, а малко след това звездата Ойарзабал също не намери пролука в непробиваемия днес Боно.

И докато Жирона се бранеше, скромните каталунци можеха изненадващо да си тръгнат и с трите точки. Всичко щеше да бъде факт, ако Адай бе отбелязал след сравнително добре изпълнен фаул.

До края финалният натиск на Реал така и не се осъществи, а с малко повече късмет, Кристиан Стуани можеше да дари своя тим и с пълния комплект от точки.

Снимка 385024

В следващия кръг на Реал Сосиедад предстои много трудно гостуване на Атлетико (Мадрид). Жирона пък ще търси сигурни три точки срещу предпоследния Райо Валекано.

РЕАЛ СОСИЕДАД - ЖИРОНА 0:0

СТАДИОН: "Естадио Аноета"

СЪДИЯ: П. Фуертес

РЕАЛ СОСИЕДАД: Моя, Родригес, Навас, Елустондо, Еспиноса, Зубелдия, Ияраменди, Оярзабал, Пардо, Йон, Рамирес (резерви: Рули, Хуанми, Йоренте, Морено, Сангали, Вилиан Хосе, Зурутуза)

ЖИРОНА: Боно, Хуанпе, Еспиноса, Рамальо, Поро, Луис, Понс, Адай, Порту, Гарсия, Думбия (резерви: Суарес, Гарсия, Лозано, Муниеса, Планс, Робъртс, Стуани)