Отборът на Алмерия измъкна важна точка в битката за оставане в испанския футболен елит от двубоя си срещу Селта Виго в 35-я кръг на Примера дивисион. Домакините губеха с 0:2 до почивката, но през второто полувреме успяха да изравнят.

Хиксът донесе 16-ото място на Алмерия във временното класиране, като тимът е с 32 точки на една от 17-я Ейбар, именно срещу който беше последната им победа. Съставът на Селта заема деветото място в Примера с 46 точки.

Селта откри резултата в 17-ата минутас попадение на Дуран Нолито, който се пребори за топката и я насочи близо до дясната греда за 1:0. Грешка в състава на Алмерия доведе до втория гол за гостите, като защитник загуби топката, Санти Мина я пое и с точен удар направи резултата 2:0.

Домакините обаче не се предадоха и бързо след подновяването на играта през второто полувреме успяха да намалят чрез Тиеви Бифоума в 47-ата минута. В 54-ата минута Селта остана с човек по-малко след като аржентинецът Густаво Кабрал получи директен червен картон и възползвайки се от численото си превъзходство футболистите на Алмерия притиснаха съперника. Изравнителното попадение дойде в 68-ата минута, когато израелецът Томер Хемед буквално поднесе топката на Джонатан Зонго, който не сгреши от близко разстояние за 2:2.

В 74-ата минута домакините също останаха с 10 души, след като Мауро до Сантос получи втори жълт картон и трябваше да напусне игра.