Атлетико (Мадрид) продължава с непостоянните си изяви в испанската Ла Лига. Селекцията на Диего Симеоне стигна само до равенство при гостуването си на новаците от Алмерия (1:1). Въпреки точката от този наглед скромен опонент, "дюшекчиите" дръпнаха с две места във временното подреждане и поне за кратко са под №4 в подреждането. За Алмерия пък е ясно, че битката за спасение ще бъде до самия край, а засега "рохибланкос" са 13-ти с 18 пункта.

"Пчеличките" ужилиха Валядолид като гост

Райо Валексано победи с 1:0

Гостите от испанската столица откриха резултата в 18-ата минута. Антоан Гризман хитро пропусна извеждащо подаване за Анхел Кореа, който остана сам срещу вражеския страж и елегантно шутира под плонжа на Мартинес.

Горе-долу толкова траеше и авансът на Атлети. Отбраната на фаворита така и не успя да сложи край на продължителна акция на Алмерия. Така кълбото стигна до Робертоне на фланга, който центрира по фантастичен начин на далечна греда за Туре. Завършекът на малиеца също си го биваше и с глава Ел Билал направи 1:1.

Дошлият от Реймс таран можеше да стане автор и на гола за обрат, но четвърт час след старта на второто полувреме този път не сполучи с глава.

Симеоне реагира с включването в игра на Алваро Мората, който раздвижи нападението на Атлетико. Испанският национал обаче набързо напомни за себе си с два пропуска, за които трябва да отдадем заслуженото и на домакинския вратар Фернандес.

До края срещата ще се запомни и с втория жълт картон на Серхио Регилон, който с изгонването си фактически занули надеждите на своя тим за победата на "Медитерениос".

Хетафе - Еспаньол 1:2 в мач от Ла Лига