Райо Валекано победи Валядолид с 1:0 като гост в мач от 17-ия кръг на испанската Ла Лига.

Единственото попадение за успеха вкара Исаак Паласон в средата на второто полувреме, като се възползва от асистенция на Алваро Гарсия. Така Паласон се реваншира за пропуснатата от него дузпа през първата част на срещата. Тогава Паласон насочи топката в десния ъгъл, но вратарят на домакините Жорди Масип я изби със страхотен плонж.

Точно преди Райо Валекано да поведе в резултата, Шон Вайсман пропусна златен шанс за Валядолид, като ударът му срещна напречната греда.

Със спечелените 3 точки Райо Валекано се изкачи до осмо място в класирането, като изпревари Осасуна и се изравни по точки с Атлетик Билбао. Валядолид остава на 16-о място със 17 точки.