Еспаньол победи Хетафе с 2:1 като гост в мач от 17-ия кръг на испанската Ла Лига.

Хоселу откри резултата за тима от Барселона още в шестата минута с мощен и точен удар извън наказателното поле. Хетафе обаче изравни още в следващата минута, след като Енес Унал от домакините прати мощен удар под напречната греда, който бе неспасяем за вратаря Aлваро Фернандес.

Малко след час игра Хави Паудо от Еспаньол дриблира покрай няколко защитници на Хетафе и прехвърли елегантно вратаря.

Малко преди края Домингос Дуарте пропусна да изравни за домакините, като ударът му с глава премина на сантиметри над напречната греда на вратата на съперника.

Трите точки бяха отлични за Еспаньол, който от предпоследно място се изкачи на 13-а позиция в класирането. Хетафе остана с една позиция под каталунския отбор.