Отборът на Селта капитулира срещу единайсеторката на Депортиво Алавес в полуфинален мач-реванш от турнира за Купата на краля.

Двата състава не успяха да излъчат победител в първия сблъсък помежду си. Двубоят на стадион "Балаидос" преди 6 дни приключи без голове, като всичко бе решено днес.

Мачът завърши с успех за домакините с 1:0. Единственото попадение вкара Едгар Антонио Мендес Ортега.

Победителят ще се изправи в спор за трофея срещу Барселона.

Снимка 277688

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на стадиона днес:

НА ЖИВО: Депортиво Алавес - Селта (Виго)

Кой ще срещне Барса на финала за Купата?

Испанската футболна федерация отхвърли искането на Алавес за отлагане на мача.

От Депортиво поискаха реваншът да бъде отложен, тъй като тимът от Виго получи непредвидена почивка, заради невъзможността да изиграе двубоя си за първенство с Реал (Мадрид).

Официално: Отложиха Селта - Реал (Мадрид)

Заради лошото време

Във Витория обаче сметнаха, че Селта ще е облагодетелстван от факта, че не игра през уикенда, докато Алавес имаше гостуване на Спортинг (Хихон), което спечели. Така или иначе сблъсъкът се изигра.

Селта се спъна в Алавес, палачът на Реал (Мадрид) отчаян от страхотен вратар (ВИДЕО)

Двата отбора завършиха при нулево равенство в полуфинал за Купата на Краля

Първото полувреме премина основно в средната част на терена.

Началото беше почти изцяло в полза на Депортиво, но малко по малко играта беше изравнена от Селта.

Гостите не изглеждаха безкрайно притеснени от набезите на съперника си, като по-скоро изчакваха и се надяваха на грешка в половината на домакина си.

Снимка 277691

Към края на полувремето сблъсъците зачестиха, тежките нарушения преобладаваха и футболът отстъпи пред нервите.

Чистите голови положения отсъстваха, за сметката на далечните изстрели и скоростните акции, които обаче се нуждаеха неистово от по-добър завършващ изстрел.

Всичко в мача бе решено буквално за няколко мига през вторите 45 минути.

Снимка 277690

Най-ключово в срещата се оказа включването в игра на Едгар Антонио Мендес Ортега.

Само няколко минути след като се появи в игра, той вече беше в прегръдките на съотборниците си, разписвайки се за 1:0, точно 7 минути преди последния съдийски сигнал.

Това беше и единственият гол в мача, който за изненада на критиците и голяма част от водещите букмейкъри, направи така, че предварително определяният за аутсайдер състав се класира за финала в турнира.