82′

ГОООООООООООЛ!!!

Влезлият преди няколко минути Едгар Антонио Мендес Ортега бележи за 1:0!

Усилията на домакините най-после водят до откриване на резултата.

Голът бе отбелязан след чудесна асистенция на Камараса и страхотен шут на дясното крило на Депортиво!

79′

Токеро е сменен от Мендес Ортега.

74′

Бонгонда е заменен от Систо.

71′

В представянето и на двата тима нервността и напрежението започват все повече да личат.

Никой не иска продълженията...

65′

И Бонгонда опитва шанса си, след корнер в полза на своя отбор.

Резултатът се запазва непроменен.

62′

Засада на Аспас.

Футболистът на гостите се опитва всячески да избегне опеката на бранителите около себе си.

За момента не успява да го направи.

60′

Жълт картон и за Диаз.

55′

Лагуардия вече няколко пъти се оказва последната, най-важна преграда пред Аспас.

За момента Яго не успява да се освободи подобаващо от опеката на бранителя пред себе си.

50′

Страхотни действия на отбраната на домакините.

Защитниците на тима се справят в наглед трудна ситуация, след две последователни изпълнения на свободни удари, от страна на футболистите на Селта.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина основно в средната част на терена.

Началото беше почти изцяло в полза на Депортиво, но малко по малко играта беше изравнена от Селта.

Гостите не изглеждаха безкрайно притеснени от набезите на съперника си, като по-скоро изчакваха и се надяваха на грешка в половината на домакина си.

Към края на полувремето сблъсъците зачестиха, тежките нарушения преобладаваха и футболът отстъпи пред нервите.

Чистите голови положения отсъстваха, за сметката на далечните изстрели и скоростните акции, които обаче се нуждаеха неистово от по-добър завършващ изстрел.

45′

Почивка.

42′

Официално предупреждение за Яго Аспас.

41′

Жълт картон за Федал.

40′

Няколко поредни ъглови удара в полза на домакините.

Те обаче не водят до нищо запомнящо се в половината на Селта.

35′

И двамата треньори тръпнат в очакване.

За домакините откриващ гол преди почивката ще е добър атестат за представянето на тима и ще даде надежда за класиране на финал.

Попадение за гостите със сигурност пък би било оценено високо от феновете на състава, тъй като може да предреши крайния победител от сблъсъка.

31′

Селта изглежда в доста по-добро състояние, отколкото бе в началото на срещата.

Минутите на очакване и спиране на атаките на Алавес явно са към края си, тъй като съставът от Виго все по-често поглежда към половината на съперника.

22′

Между футболистите от двата тима прехвърчат сериозни искри.

Причината е нарушение срещу Камараса, след което не последва сигнал, от страна на главния съдия в мача.

20′

Гомес стреля от свободен удар, като топката минава малко над напречната греда.

Алварес просто я изгледа, с надежда да подмине целта.

16′

Леко успокоение и в двата тима, след първончалните силни минути.

Темповете намаляха драстично.

Сега, до почивката, единайсеторките по всяка вероятност ще заложат на контраатаката и ще дебнат за грешки в отсрещната половина от игралното поле.

12′

Силен шут на Аспас и умела намеса на Пачеко.

Добра възможност за гостите в мача.

10′

Депортиво не дава възможност на госта си да поеме въздух.

Акциите на тима вече наброяват 6-7, но след набезите на Токеро липсва чист, прецизен завършващ удар.

8′

Напрегната игра с редуващи се контрадействия ту в едната, ту в другата половина от терена.

За момента обаче липсват 100%-вите ситуации пред двете врати.

6′

Дейверсон стреля от далечна дистанция.

Топката минава встрани от целта.

Все пак футболистът получава поздравления от съотборниците си за усилията и опита си.

5′

В редиците на домакините личи известна припряност и напрежение.

Те са по-скоро обясними, с оглед това, че съставът все пак може да играе на финала в надпреварата.

2′

Аспас получава добра топка в половината на съперника.

Испанският национал обаче се забавя и кълбото му е отнето.

Провалена контра за тима.

1′

22. Вигарай 27. Вилар

Отборите на Селта и Алавес се изправят един срещу друг в полуфинален мач-реванш от турнира за Купата на краля.

Двата състава не успяха да излъчат победител в първия сблъсък помежду си. Двубоят на стадион "Балаидос" преди 6 дни приключи без голове, като всичко ще бъде решено днес.

Стартът ще бъде даден в 22:00 часа.

Победителят ще се изправи в спор за трофея срещу Барселона.

Барселона на финал след 1:1 с Атлетико (Мадрид)

След голяма драма - Барселона матира Атлетико и е на финал!

Три червени картона и отменени попадения на "Камп Ноу"

Испанската футболна федерация отхвърли искането на Алавес за отлагане на мача срещу Селта.

От Депортиво поискаха реваншът да бъде отложен, тъй като тимът от Виго получи непредвидена почивка, заради невъзможността да изиграе двубоя си за първенство с Реал (Мадрид).

Официално: Отложиха Селта - Реал (Мадрид)

Заради лошото време

Във Витория обаче смятат, че Селта ще е облагодетелстван от факта, че не игра през уикенда, докато Алавес имаше гостуване на Спортинг (Хихон), което спечели.

Селта се спъна в Алавес, палачът на Реал (Мадрид) отчаян от страхотен вратар (ВИДЕО)