Отборите на Алавес и Ейбар не се победиха в обедния двубой от съботната програма на Ла Лига. Двата тима си размениха по един гол след втората част, като по този начин останаха в играта за разпределяне на европейските квоти в края на кампанията. Домакините остават на петото място с актив от 41 пункта, докато съперниците им днес са десети с шест по-малко.

Първото полувреме на "Естадио Мендизоротоза" предложи доста битка и по-малко футбол. Една идея по-чистите положения бяха за домакините, но стигнеше ли е до опасност, на точното място беше сръбският страж на Ейбар - Марко Дмитрович.

Раздвижване по трибуните имаше веднага след подновяването на играта, когато Алавес удари след отлична контраатака. Джони сътвори фамозен спринт от своето наказателно поле почти до това на съперника, след което отправи страхотен извеждащ пас за Такаши Инуй. Японецът изигра ситуацията много умно и с техничен изстрел не остави шанс на вратаря за 1:0.

Инкасираното попадение "събуди" гостите, които създадоха няколко чисти положения пред Пачеко. Едно от тях логично се превърна и в попадение в 71-ата. Фабиан Ореяна направи пробив по фланга, след което пусна за непокрития на дузпата Кардона, за който беше лесно да изравни за 1:1.

В 81-ата минута Томас Пиня можеше да се превърне в герой за домакините, след като отбита топка попадна в неговите крака и той отправи изстрел без подготовка. За жалост на техничаря, коженото кълбо мина на сантиметри от страничната греда.

В следващия кръг Алавес гостува на последния Уеска, докато Ейбар приема на свой терен Валядолид.

Атлетик (Билбао) и Еспаньол завършиха 1:1

Билбао и Еспаньол останаха съседи в класирането след реми на "Сан Мамес"

Равенство 1:1 между двата тима

АЛАВЕС - ЕЙБАР 1:1

1:0 Инуй (58"), 1:1 Кардона (71")

СТАДИОН: "Естадио Мендизоротоза"

СЪДИЯ: Х. Рохас

АЛАВЕС: Пачеко, Дуарте, Лагуардия, Марипан, Наваро, Джони, Брашанац, Пиня, Инуй, Кайери, Бастон (резерви: Сивера, Бургуй, Гарсия, Гуидети, Марин, Вигарай, Уакасо)

ЕЙБАР: Димитрович, Пеня, Рамис, Арбия, Коте, Ореяна, Диоп, Жордан, Ескаланте, Кике, Щарлес (резерви: Риесго, Алварес, Бигас, Кардона, Кукурела, Мия, Оливейра)