Славия записа победа и равенство в двете контроли, които изигра днес на изкуствения терен в кв. "Овча Купел".

Първо "белите" надделяха с 3:1 над Пирин (Бл), а след това завършиха 1:1 с Вихър (Горубляне).

По едно попадение за "белите" в двубоя с Пирин отбелязаха Тодор Колев, Петър Кюмюрджиев и Илия Илиев, а за благоевградчани точен бе Драги Коцев.

Заради контузии срещата пропуснаха Асен Караславов и Радослав Рангелов.

Пред около 200 зрители на изкуствения терен на "Овча Купел" резултата откри Тодор Колев от дузпа в 15-ата минута. Четири минути по-късно Драги Коцев изравни след като се озова сам срещу стражът на "белите" Емил Петров.

Само минута по-късно Славия поведе с 2:1, като този път точен бе Петър Кюмюрджиев, който в този двубой действа на необичайната за него позиция по левия фланг на атаката.

В 26-ата минута Драги Коцев отново излезе сам срещу Петров, но този път стражът действа на висота и предотврати сигурен гол във вратата си.

Крайното 3:1 оформи Илия Илиев в 30-ата минута, когато бе изведен прецизно от Николай Петров.

СЛАВИЯ - ПИРИН (Бл) 3:1
1:0 Т. Колев (15-дузпа), 1:1 Коцев (19), 2:1 Кюмюрджиев (20), 3:1 Илиев (30)

Славия: Петров, Вл. Иванов, Джамбазов, Й. Петков, Мечечиев, Павлов, Стойков, Н. Петров, Кюмюрджиев, Илиев, Т. Колев

Пирин (Бл): Иваников, Бодуров, Коемджиев, Георгиев, Витанов, А. Стоев, Стойчев, Дяков, Стойков, Коцев, К. Марков (Чавдаров, Стоянов, Богоев, Дафков, Таиров)

Във втората контрола за деня Славия направи 1:1 с Вихър (Горубляне). В тази проверка треньорът Альоша Андонов гласува доверие на голяма част от резервнитеси играчи. Интересното е, че с гол в дебютния си мач се отличи новото попълнение на "белите" Славчо Георгиевски.

През първото полувреме се разигра екшън на терена, след като при една безобидна ситуация Орлинов и Найденов се сбиха и главният съдия Костадинов ги изгони.

В 60-ата минута Мартин Стефанов изведе Славчо Георгиевски сам срещу вратаря на Вихър и той не сгреши за 1:0. В 68-ата минута Божов получи хубав пас от дълбочина зад гърба на защитата на "белите" и оформи крайното 1:1.

СЛАВИЯ - ВИХЪР (Горубляне) 1:1
1:0 Георгиевски (60), 1:1 Божов (68)

Съставът на Славия от мача с Вихър: Амбацумян, Клъчков, Петров, Георгиевски, Стоянов, Дюлгеров, Цветков, Керчев, Костов, Стефанов, Орлинов (Велев, Генев, Кънчев, Георгиев)

Жълти картони: Стефанов, Цветков (С)
Червени картони: Орлинов (35-Славия), Найденов (35-Вихър)
Съдия: Костадинов

Тук може да откриете подробна информация за контролите през тази зима!!!