Славия спечели втората си зимна контрола, като този път се наложи с 2:1 над лидера в Западната Б група- Монтана.

В 22-ата минута Дениран Ортега откри резултата за "белите", след като оползотвори подаване на новото попълнение Бето. Юношата на Славия Венцислав Алдев изравни с глава, след като се разписа в 35-ата минута. Той засече центриране от фаул на капитана на Монтана Йордан Тодоров-Бозата.

Три минути преди края на мача Славия стигна до успеха с гол на дошлия на проби Николай Вълев-Гонзо. Той засече центриране на десния бек Богомил Дяков. 15 минути по-рано Вълев изработи отлична възможност за сенегалеца Мбайе Диоп, но той си помогна с ръка.

Старши треньорът на Славия Стевица Кузмановски пусна в игра два различни състава във всяко полувреме, като в игра се появиха дошлия от ЦСКА словенец Митя Морац, лекувалия цяла есен контузия капитан Йордан Петков, както и бразилците Карлос и