Севиля и Ейбар не успяха да се победят, завършвайки 2:2 в мач от 23-ия кръг на Ла Лига. Андалусци изоставаха с 0:2 до 87-ата минута у дома, но с голове на Висам бен Йедер (87) и Пабло Сарабия (90). Преди това Фабиан Ореяна (22) и Чарлз (63) бяха точни за баските.

Гостите спъпиха здраво в мача и излязоха напред в резултата в 22-ата минута, когато Ореяна отне топката от Роке Меса, финтира Карисо и Кяер и отблизо вкара за 0:1.

Севиля тръгна да изравнява резултата, но трудно стигаха до удари към вратата на гостите.

Снимка 405696

Източник: Twitter

В 63-ата минута Арбийя върна топката с глава към малкото наказателно поле, където Чалрз заби топката в мрежата за 0:2.

В 84-ата минута андалусци останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Евер Банега.

Севиля с трети трансфер, представи "новата хърватска перла"

Марко Рог ще играе в отбора до края на сезона

Три минути по-късно Бен Йедер върна надеждите на севилци. Французинът получи топката в наказателното поле, успя да се справи с трима бранители и прати кълбото в мрежата. След консултация с ВАР съдията прецени, че няма засада.

В 92-ата минута Промес центрира отдясно и Сарабия с шпагат засече топката в мрежата за крайното 2:2.