Севиля успя да измъкне домакинско равенство срещу Алавес в мач от 22-ия кръг на Примера Дивисион.

Двубоят завърши 1:1 и Севиля падна на четвърто място в класирането с 39 точки, защото Хетафе по-рано през деня победи Атлетик ((Билбао). Баските от Алавес са 15-ти с 24 точки.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на домакините. С фрапантни пропуски за тима на Хулен Лопетеги се отчетоха Нолито, Люк де Йонг и Хулес Коунде. След почивката севилци продължиха да натискат съперника си, но получиха неочакван гол в 70-ата минута.

При изпълнение на фаул "андалусийците" не успяха да се групират навреме и Хоселу успя да изведе Алавес напред в резултата. В 75-ата минута съдията Карлос дел Серо даде дузпа за нарушение на играч на гостите в наказателното поле. Зад топката застана Лукас Окампос, който с точен удар я прати в мрежата на Алавес. До края на мача играчите на Лопетеги опитаха да спечелят трите точки, но до нов гол така и не се стигна.