Севиля спечели с 2:1 у дома срещу Хетафе в двубой от 16-ия кръг на Примера дивисион. Три гола с глава белязаха първата домакинска победа за отбора от Андалусия през кампанията.

В 36-ата минута Иван Ракитич центрира и световният шампион с аржентинския национален отбор Маркос Акуня даде аванс в полза на севилци.

След почивката по-силната игра за домакините продължи и те достигнаха до втори гол десет минути преди изтичане на редовното време. Оливер Торес центрира и влезлият от пейката Рафа Мир реализира втория гол във вратата на столичани.

Хетафе отбеляза почетен гол чрез Борха Майорал в 87-ата минута на мача на стадион "Рамон Санчес Писхуан".

Райо Валекано - Бетис 1:2 в мач от Ла Лига

Бетис тушира Райо Валекано като гост

Всички голове паднаха през първата част

След едва третия си успех през кампанията Севиля има актив от 15 точки на 17-то място във временното класиране. Мадридчани са на 13-та позиция с две точки повече.