С голове преди почивката Бетис се наложи с 2:1 като гост срещу Райо Валекано в среща от 16-ия кръг в испанското първенство.

Още в седмата минута Иван Балиу си вкара автогол в опит да изчисти топката след центриране в наказателното поле на мадридчани, които пропуснаха да изравнят чрез Серхио Камейо само две минути след това.

Райо изравни след 20 минути игра чрез Камейо, който се разписа при добавка, след като удар на Флариан Льожон беше блокиран.

Реал Сосиедад победи Алмерия в мач от Ла Лига

Реал Сосиедад се справи с Алмерия и продължава да преследва Барселона и Реал (Мадрид)

Вижте подробности

Седем минути след това Фран Гарсия пропусна да изведе домакините напред, а в 40-ата минута Набил Фекир изведе Луис Енрике и той отбеляза победния гол за гостите от Севиля.

В средата на втората част гол на Райо Валекано беше отменен заради засада след консултация с видео асистент арбитъра. В 67-ата минута гредата спаси домакините след удар на Серхио Каналес.

Девет минути преди изтичане на редовното време Алекс Морено също пропусна да се разпише за гостите, които са на четвърто място в класирането с актив от 28 точки. Райо е на осма позиция в Примера дивисион с 23 точки.