Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители:

Картон за Зиех.

90+1′

Картон за Жордан за разправия.

86′

Артур Диаш отива да провери дали има нова дузпа за Челси за игра с ръка. Португалецът отказа да даде още един наказателен удар.

85′

Тимо Вернер смени героя Оливие Жиру.

84′

ГОООООЛ! Четвърти гол за Оливие Жиру. Той стреля в левия ъгъл на Пастор високо. Вратарят се хвърли наляво.

82′

Сержи Гомес получ жълт картон за дузпа срешу Оливие Жиру. Безспорна дузпа.

76′

Оливер Торес сменя Иван Ракитич. Пета смяна за Севиля.

74′

ГООООООЛ! Оливие Жиру оформи хеттрика си с прецизен удар с глава след бърза контра на Челси. Канте центрира отдясно.

72′

Груб фаул на Емерсон срещу Кунде. Нарочно ритане отзад, но няма картон.

69′

Пастор спаси сигурен гол на Маунт, който стреля по земя отблизо.

68′

Маунт смени Пулишич.

68′

Канте смени Хаверц.

67′

Зиех смени Ковачич за Челси

66′

Мунир сменя Васкес за Севиля.

64′

Сержи Гомес блокира в корнер опасен удар на Пулишич.

60′

Лукас Окампос сменя Идриси.

60′

Жоан Жордан сменя Родригес.

59′

Кунде сменя Хесус Навас.

54′

ГОООООЛ! Оливие Жиру получи топката фронтално след комбинация на гостите. Французинът напредна леко отдясно  копна топката покрай излизащия да го посрещне Пастор.

52′

Менди улови с вещина центрирана топка от Хесус Навас отдясно.

49′

Страхотен прехвърлюя пас на Навас. Гудели стреля от воле, но топката мина над гредата.

47′

И двата отбора започнаха доста агресивно второто полувреме.

45′

Има ли отговор Хулен Лопетеги на ребуса зададен му от Франк Лампард?

45+1′

Добра тактическа постройка на Лампард. Мачът засега върви по плана на Челси.

44′

Шут на Ракитич отляво под ъгъл. Топката преля встрани в аут.

42′

Пулишич направи много груб фаул в полето на съперника.

40′

Идриси направи бодичек, за да спре контра на Челси. В хокея може, във футбола е жълт картон.

37′

Шут от фаул в стената на Челси. Топката рикошира в ръката на Пулишич. ВАР прегледа ситуацията. Дузпа няма!

36′

Матео Ковачич направи фаул пред наказателното поле.

33′

Несири видя излизането на Менди и се опита да го прехвърли от повече от 50 метра. Топката излезе в аут до гредата.

30′

Пастор легна и пресече успоредно подаване пред вратата му след поредната бърза атака на Челси.

26′

Бърза контра на Челси. Пулишич стреля по земя, но Пастор изби с крак в корнер. След него Рюдигер стреля с глава, но топката беше изчитена от голлинията от Хесус Навас.

23′

Домакините вече овладяха инициативата след силните първи минути на Челси.

Снимка 507975

19′

Голямо разбъркване в наказателното поле на Челси. Домакините имаха претенции за дузпа. "Цикламените" успяха с дружни усилия да изчистят.  ВАР не намери причина за наказателен удар срещу Челси.

15′

Гудели спря опасна атака на Челси.

8′

ГОООООЛ! Оливие Жиру получи топката в наказателното поле и от отляво намери далечния ъгъл на вратата на домакините.

Снимка 507977

3′

Първите минути са за "цикламените" от Челси.

1′

Мачът започна с традиционната подкрепа на движението Black Lives Matters.

Иван Ромеро Рийс Джеймс

Севиля и Челси могат днес да определят победителя на група "Е" на текущото издание на Шампионската лига. Първият двубой в Лондон на 20 октомври завърши при нулево равенство.

Така, ако двубоят завърши с победител, то той ще бъде спечели потока и ще бъде поставен в жребия за осминафинала. При нулево равенство головата разлика може да излъчи първия. Това при условие, че двата тима вземат еднакъв точков актив след седмица. Голово реми ще даде предимство на Челси и лондоначани ще могат след победа у дома срещу Краснодар да изпреварят Севиля.

Двата тима са сигурни участници в следващата фаза и може да имат едно наум в днешния сблъсък. Групата се оказа абсолютно неравностойна, след като другите два тима френския Рен и руския Краснодар имат актив само от мачовете помежду им.

Все пак Севиля е актуалният носител на Лига Европа и по правило играе успешно срещу английски тимове. Андалусийците са на пето място в испанската Примера Дивисион, но имат два отложени мача. Челси е на трето място в Англия, но само на две точки зад лидерите Тотнъм и Ливърпул.