Треньорът на Рома - Жозе Моуриньо не вижда победата на тима си с 3:0 над Удинезе в Серия А като лесна.

"Сменихме няколко играчи в сравнение с мача в четвъртък, Лоренцо Пелегрини и Вайналдум играха само 45 минути срещу Фейенорд. Рискувахме, но отборът реагира страхотно като отбор.

Като гледам резултата, може да изглежда, че мачът беше лесен, но, честно казано, до третия гол не мислех така. Дори след като Руи Патрисио спаси дузпата, Удинезе продължи да натиска, принуждавайки ни да натискаме по-ниско, а след това умората си каза думата. От резервната скамейка играта определено не се усещаше при 3:0.

Постигнахме важен резултат и сега трябва да забравим за Серия А за няколко дни. Да видим дали можем да отбележим голове срещу Фейенорд в четвъртък. Мисля, че можем", каза Моуриньо.

В първия мач от 1/4-финалите на Лига Европа римляните загубиха в Ротердам с 0:1.

Рома - Удинезе 3:0 в Серия А